Üdv a tisztelt kollégáknak, és egyben boldog új évet!
Egy Thomson 55UC6306T típusú LED-es TV háttere adta meg magát.
A kijelző típusa TCL - LVU550NDEL
Két sor LED BAR van benne. Egy sorban két féle (A+B), aminek típusa:
A: 4C-LB5507-ZM03J (GIC55LB111_3030 F2.1D V0.6_2018.04.04.) amin 7db 6V-os led van
B: 4C-LB5508-ZM03J (GIC55LB112_3030 F2.1D V0.6_2018.04.04.) amin 8db 6V-os led van
Pontosan ilyen típusút nem találtam, az itthoni S...i-nél is -PF01J végződésűt ajánl fel helyette.
Külföldi oldalakon több TCL márkanevű TV ledcsíkjait dobja,-PF05J vagy -HR02J vagy -HR03J végződésűeket.
A kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata ezeknél a típusoknál, jók lehetnek ezek egymás helyett? (Természetesen az egész szettet cserélném.)
A címben szereplő Thomson 32LM051B6 LCD tv inverter hibával került hozzám.
Mivel a 8db. AO4614 duál FET-ből 6 zárlatos, az összes 3A biztosíték szakadt, a Q10 digit tranyó kalapot emelt, nem keresgélek tovább -> panel csere.
S-nél rendeltem hozzá az eredeti 1320B1-16A inverter helyettesítőjét, ami a kép alapján teljesen azonos az eredetivel.
Csakhogy: az új panel nem csereszabatos (legalább is ezzel a táppal (715T1180-3) szerelt szerelt sasszival).
Ugyanis a CN1 csatlakozó bekötését átvariálták (fólia vagdalás, drótos átkötések) hogy illeszkedjen a táp felőli véghez.
Ennek eredményeként, lévén a táp felőli (CN952) oldalon a 13-as láb gyárilag testen, így az új invetrer eredetileg PDIM lába testre kerül és így nem kapcsol be.
Tehát voltaképpen a helyettesítő panel beépíthető és működik is, csak egy kicsit macerás.
Ja még valami: a panel át van címkézve teljesen azonosan az eredetivel, de nem tudtam leszedni az eredeti címkéjére ragasztott újat, mert valami ciánakrilátos ragasztót használtak, tehát nem tudom milyen számra hallgathatott leánykorában.
Cikknek küldte be Tamás, de így képek nékül nem tudom kirakni a főoldalra, ezért inkább átraktam ide a fórumba. - pihe
Sziasztok,
van itt egy 33MS24E / ICC17. Az a gondom vele hogy távirányítóval indításkor egy pillanatra áll fel a sortáp, majd visszaesik 67 Voltra, onnan pedig mintegy 6-8 mp után visszaáll készenlétre. Műterheléssel is ez a helyzet annyi eltéréssel hogy cca 50 Voltra áll be indításkor, és onnan esik vissza nullára. Sormeghajtás egy pillanatra sem indul be. Hibakódot nem villog, többszöri indítási kísérlet után néha van egy-egy látszólag ötletszerű villanás. Visszakeresve sokfélét olvastam erről, és nem találtam arra infot hogy ez sorkimenő vagy táp hiba (netán egyéb). Az ICC17 vonatkozó hibaeseteiben nem találtam meg ezt a hibát.
Valakinek ötlete, tapasztalata esetleg?
Sziasztok kedves tanya lakók! A fent említett készülék került hozzám javításra, a táp trafón 300V meg van de nem indul el FET jó, mérésre nem zárlatos szakadt ellenálást sem találtam elkók ki cserélve, de még készenlét sincs valakinek van ötlete? köszönöm!