Sziasztok!
Kaptam ezt a tv-t az egyik haveromtól, hogy ő neki nem kell mert elég régi és érdekes hangokat produkál a tv. A táp 24v inverter része felől jön a zúgás a T6301 trafó környékéről. A 3db dióda (fmx-22sl) hűtőbordája tűz forró. Az inverter táp összes 470uf kondiját cseréltem. Feszültség értékek is rendben vannak. Mi a fene okozhat még ilyen fülsüketítő zúgást? Csatoltam egy képet a tápról hátha találkozott már valaki ezzel a jelenséggel.
Sziasztok!
Egyik probléma megoldva, szivárványos a kép, PTK csere lesz!
Másik, hogy AV-n tudom csak lepróbálni és fekete fehér a kép.
Quartz?
Üdv:
Pityesz
Tisztelt Szakik,
A fent nevezet képcső tüskéinek a kiosztásában kérnék segítséget.
Ha valakinek van adata róla azt megköszönném. Én sajnos nem találtam.
Röviden hogy miért:
Képcső fűtése nem megy. Szeretnék tutira menni hogy szakadt vagy sem a fűtőszál.
Az általam feltételezett fűtési pin-en szkóppal kb 21,4Vpp mérek. Tudom ez nem trurms de azt feltételezem hogy kapna meghajtást. Képcső nyakán ez a pin szakadást mutat a többi pinnel.
Ebben szeretnék biztos lenni hogy tuti ez e a fűtőszál csatija.
Segítségeteket köszönöm.
Üdv.:
Gy
Tisztelt kollegák!!!
Segítséget szeretnék kérni "Thomson ICC-20"-sasszival kapcsolatban. Hiba jelenség: szikrázott a sorkimanő, vadi ujra kicserélve. Bekapcsolás után 2mp-ig van kicsi nagyfesz utána vissza áll stanby-ba. Hiba üzenet 45. A digilapját másik készülékben leprobáltam tökéletes müködik. Ezek után az eredeti panelben kicseréltem a következő alkatrészeket: TEA 2262; VIPER 20A; TDA8139. De ezek után is ugyan az a hiba jelenség észlelhető amit az elején emlitettem. Segítségeteket előre is köszönöm. Jani65