Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék folyamatosan keres, de a talált állomásnál csak kb.1 másodpercre áll meg.A kijelzőn ez nem látszik, be lehet állítani a venni kívánt frekvenciát, de a keresés ettől teljesen függetlenül fut.Sajnos nem találtam dokumentációt a készülékhez.
Kérem a témában tapasztalt kollégák segítségét.
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem egy Infinity P912 autórádió kód IC-jének azonosításához.
Modell: MR490090
Köszönöm
Sziasztok!
Hoztak egy LG mélynyomót, hogy nincs hangja. Ez csak a saját cuccával hajlandó megszólalni?
Jácint
Pár hónapja hozzám került egy Music Air MHD-2400 típusú régi kazettás deck, megkímélt szép állapotban. Beindítható, nagyrészt működik is (igaz, jó nagy nyávogással indul, de azt majd a szíj cseréje megoldja..), leszámítva, hogy az előmágnesező részbe, ill. az azt tápláló oszcillátorba korábban belekontárkodtak, aminek eredményeképp felvételkor tökéletesen töröl, de csak recsegő, beütésszerű hangokat rögzít.
Próbáltam több helyen is kapcsolási rajzot keresni hozzá, de annyira ritka típus, hogy sehol nincs hozzá a neten, még fizetősen sem.. Szóval végül nekiálltam visszarajzolni a látottak alapján az oszcillátorblokkot.
Az eredményt csatolom, remélem nem nagyon hülyeség, mert ehhez nem nagyon értek amúgy, inkább a hangfrekis erősítőkben vagyok otthon.. A 'kis X-ek a két körrel' azt jelzik, hogy ott a panelen van furat, de nincs beforrasztva semmilyen alkatrész, ott valószínűleg hiányzik valami a gépből.
A 'dobozka a kérdőjellel' pedig a második képen a bekeretezett rész, ugyanis ott rájöttem, hogy onnan sehova nem megy tovább a jel, így nyilván nincs előmágnesezés. Az alsó egybefüggő fóliasávból megy egy átkötés a két előmágnesezést szabályzó potméterhez, ill. az előttük levő kondihoz. Fölül meg a trafó megcsapolásai vannak odavezetve. (Hogy a fóliát ne sértsem fel még több helyen, nem ott kötöttem össze a két sávot, hanem a képen is látható szürke vezetékkel.)
Nos, ezekből mind a 3-at külön kipróbáltam összekötni az előmágnesező résszel, aminek eredményeképp már rögzít a készülék, de továbbra is besúg, torzít a magasabb hangokon (kb. mindhárom kivezetéssel ugyanúgy). És közben ezzel együtt megjelent még egy hibajelenség, mégpedig hogy az oszcillátor megindulásával egy magas, fütyülő-sípoló hang jelenik meg a kimeneten, ami a szalagra is rákerül. A gerjedés szintje és frekvenciája változik, ha a szalagtípus kapcsolót más állásba hozom, de akkor még látványosabban, amikor a főpanelen az előmágnesezés szabályzó potmétereket tekerem.
Szóval egyelőre itt tartok, és meg is akadtam kissé. Most ez a gerjedés hiányzó alkatrész miatt lehet, valamelyik elem meghibásodott; netán a kapcsolás sem lehet eredeti, mert elvi hibás? Illetve, sajnos se analóg - kHz-es tartományban is jól mérő - multim, sem pedig szkópom nincsen - ezek nélkül lehet egyáltalán tovább haladni?
http://kepfeltoltes.hu/150823/musicair_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150823/1171883847musicair_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg