Sziasztok.
Eladásra kínálom az alábbi eszközt. TV alaplap javítás, illetve gyors diagnózis megállapítására szolgál, szétszerelés nélkül. Amit tud az eszköz, HDMI, USB, LVDS portok tesztelése, feszültségmentes állapotban. HDMI kábel tesztelése. Egyedi fejlesztésü eszköz beépített akkumulátorral. Külföldről lett behozva,sikerült 4db-ot intéznem. Első körben ha ez a műszer hibát mutat akkor már az alaplap dobható is félre mert kuka, vagy proci csere, feltéve ha nincs HDMI IC-é a lapon. Aki sokat szarakodik ilyen lapokkal annak sok időt spórol meg ez a műszer.
Érintőkijelző, belső akksi, nekem bír kb 6 hónapot, persze beállítás és használat függő.
Ára 80.000 Ft plusz posta, ha valakit érdekel keressen.
Az hogy mikor lesz ilyen legközelebb nem tudom, ezekhez is szerencsésen sikerült hozzájutnom.
Köszönöm a figyelmet.
Szevasztok!
Szeretnék lassan változó feszültséget mintavételezéssel rögzíteni, például egy áramgenerátorral megtáplált NiCd akku feszültségének változását az idő függvényében. De már más téma is felmerült.
Előkotortam a régi, fent jelzett műszeremet, a laptopon telepítve volt a műszerhez kapott MAS-VIEW program.
Nagy vonalakban rá is jöttem a használatának a módjára. Mértem egy potméterrel összekapcsolt 9V-os elemet. Amikor a 9V-ot elkezdtem csökkenteni, és 4V alá került a mérendő feszültség, minden mintavételnél egy figyelmeztető ablakot rakott ki:
'0 003' is not a valid floating value
Közben írta befelé az újabb mérési értékeket, de az ablakok, azok mindig csak jöttek.
Az ablakok csak egyre szaporodtak. Ha ekkor kikapcsoltam a műszert, a mintavételezés, és a szaporodásuk megállt, és addig nem engedett semmit csinálni, le sem lehetett az egész programot állítani, ameddig az ablakokat egyenként be nem zártam kézzel.
Megpróbáltam eleve 4V alatt indítani a mérés sorozatot, az ablakok akkor is jöttek.
Szerintem minden elképzelhető variációt kipróbáltam, és nem volt hajlandó működni 4V alatt ablakok megjelenítése nélkül.
A régi laptop, amivel először próbálkoztam egy Toshiba, és azon még Win98 van telepítve.
Ezt követően próbálkoztam egy másik régi Gericom laptoppal, azon XP operációs rendszer van.
Az eredmény azonos.
Gondolom, hogy volt már dolguk másoknak is ezzel a MASTECH MAS-345 műszerrel.
Kérnék szépen okosítást!
Valamit nem jól csináltam, vagy ennek a rendszernek ezek a korlátai?
Vagy létezik ehhez a műszerhez egy másfajta szoftver is?
Itt például egészen más az ernyőkép, mint ami nálam bejelentkezik:
https://www.youtube.com/watch?v=COMDHCKeN0g
Jó lenne időnként ilyen, vagy ehhez hasonló, esetleg órákig tartó sorozatmérést csinálni.
Vagy létezik erre másfajta PC-hez csatlakoztatható eszköz, és/vagy program elérhető áron?
Túl sokat nem szeretnék költeni rá.
Üdv.: Pista.
Szevasztok!
A számomra lehetséges megoldást ide írtam: ID:395500
Üdv.: Pista.
Sziasztok!
Korábban már volt téma, de ha jól emlékszem az alapkérdés lezáratlan maradt. Ezért arra gondoltam, hogy készítek egy saját teszt DVD-t amin különféle teszt ábrák lesznek. A kérdés az, hogy mi legyen rajta. Lesz szürke gradációs skála növekvő, csökkenő világosság jellel, osztott képernyős inverz szürke gradáció, az előbbiek folyamatos átmenettel, R-G-B raszter, színskála, színskála folyamatos átmenettel, monoszkóp. A hang 1kHz PCM, esetleg a második csatorna lehet 10kHz. Minden ötletet, javaslatot és tanácsot szívesen vennék.
Sziasztok.
Beszereztem egy régi orosz N313 oszcilloszkópot. Gond az, hogy épp nem működik ahogyan kell. Elvittem különböző szervizekbe, de mindenhonnan kitessékeltek az oszcilloszkóppal együtt ( senki nem akarja el vállalni, vagy nem tud szkópot javítani).
Sajnálnám kidobni, hisz remekül szuperál. Az elektroncső ( remélem ez a helyes megnevezése ) tökéletesen működik. Trafó kellemes kis zúgással jelzi, hogy be van kapcsolva :) Amikor szondát bedugjuk, megjegyzem ez mindenre hasonlít csak szondára nem de néha még a szonda csatlakoztatása nélkül is megjelenik valamiféle zavar. ( kép mellékelve ). Ha próbálok valamit is lemérni vele, összevisszaság jelentkezik. Generáltam négyszög jelet, de a szkóp az mindennek kimutatta csak négyszöget nem.
Eldöntöttem, hogy megpróbálom én magam megcsinálni, de mivel sosem javítottam szkópot, ezért azt sem tudom hol kezdjem. Amikor kinyitottam észrevettem, hogy egy KR140UD1B IC hiányzik, mármint az egyik a kettőből. Próbálgattam valamivel helyettesíteni de nem sok sikerrel. Semmit sem sikerült találni. Ez mellett észrevettem, hogy a szonda sem a legjobb ( eredeti szétesőben ), ezt majd lecserélem BNC csatlakozóra és majd kapni fog rendes Szkóp szondát. ( ez lenne a terv, ha sikerül helyreállítani )
Tehát elsőnek az IC-t kellene beszereznem, de az egyik mester ( idézőjelben mester) szerint attól még, hogy hiányzik az IC attól még nem lenne szabad annak a zavarszerűségnek megjelenni.
Lövésem sincs, hogy hol kezdjem a keresést, avagy nem igen értek hozzá, tehát azt sem tudom, hogy honnan kezdjem, vagy talán érdemes egyáltalán nekifogni? Az akarat megvan :D
Elsőnek IC-t kellene beleraknom. Honnan tudnék szerezni, vagy mivel helyettesíthető?
Köszönet mindenkinek a segítségért.
Üdv Laci . . .
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."