Sziasztok!
Nem rég vásároltam bolhapiacon egy a 80-as években volt divat VIDEOTON TV játékot.
Ez a PONG játék magyar megfelelője. Hátul csak egy RF kimenet van, és szeretnék rá videó kimenetet is tenni.
Szétszedve a gépet, és az RF árnyékolt dobozába bemenő videó jelet csapoltam meg, de sajnos a róla látható kép,
az ütők és a játéktér kissé szürke és gyenge. Míg RF kimenetről a kép szép fehér. Egyszerű sima műszerem van, amivel megmérve a videó jelet 0.6 volt körül van. Utána olvasva, 1 volt körülinek kellene lenni ahogy olvastam. Az lenne a kérdésem, hogy esetleg egy videojel erősítő kellene ahhoz hogy hasonló jó legyen a kép mint RF kimeneten? Ha igen, akkor egy nagyon egyszerű és olcsó tranzisztoros megoldás érdekelne. Ha mégsem ez a probléma, akkor hogyan tudnám megoldani, hogy a videó jelet megcsapolva ne legyen szürke gyenge a kép?
Előre is köszönöm a hozzáértő hozzászólásokat.
Linkek a játékgépről és a kapcsolási rajzról
http://retronom.hu/files/DSCF0197.JPG
http://goo.gl/wI01Vu
http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=209459
sziasztok!
van egy olyan problémám, hogy awi tig hegesztövel, ha elkezdek hegeszteni a műhelyben a vasasztalomon, ami nincsen konkrétan leföldelve, de a ház falához van fémesen rögzítve, és elkezd a nagyfesz a pisztolyon csattogni, akkor elmegy a tv-émen a lakásban a kép, egy rövid időre, fekete lesz a képernyő, majd, kb 1-2 másodperc mulva, visszajön a kép, de ez ilyesztö, hogy esetleg a tv bedögölhet ettől?, probáltam leföldelni a vasasztalom és, akkor, enyhébb volt a tünet, nem volt fekete képernyö, csak, bezizgett a kép, viszont, mivel a lakásban minden a földeléssel közös potenciálon van, még a fürdőkád is, nem tudom nem vezetem e be a csattogo nagyfesz delejét az éppen fürdő családtagomba a kádon keresztűl, a földelés álltal??, kinek mi a véleménye?
Üdv "öregek"
Bocsi a megszólításért de főleg hozzátok szólnék.
Egy kedves barátomnak van egy volt jugoszláv gyártású tv-focija. Furcsa jelenséget produkál. Nekem van egy multi-normás kis tv-m és azon tökéletes a kép persze fekete-fehérben. Más készülékeken nem lehet élvezhető képet behangolni. A játékon kis potival lehet a kimenő frekit állítani. A jelenség olyan mint amikor félre van hangolva az adás, vagyis kissé megdőlt kép és függőleges elcsúszás. Gyanítom, hogy az AY3-8500 nem ad ki jó szinkronjeleket és ez lehet a baj, de nincs másik amivel letesztelném. Tud e valaki ilyen ic-t adni vagy van e más ötlet. Tápot ellenőriztem.
Köszi Laci
Sziasztok!
Ehhez a mindig tv beltérihez keresek szoftver frissítést, mert csak kiírja hogy ON és utána VHS ( az első betű egy fordított A ) a tvén meg nem mutat semmit. Ezt lehet kábellal is frissíteni, mert szerintem usb-ről nem hiszem hogy menni fog. A netten nem találtam semmi leírást erről. Segítségeteket előre is köszönöm!