Üdv urak!
A fent említett gépet buzerálom épp.
Egyik haveré, és a következőképp állt meg:
Reggel nézték, egyszercsak hirtelen standby-ba váltott, majd pár perc múlva egy csettenés és holt csend! A hálózati kisautomatát is levágta, de a TV saját biztije ép maradt! Ez a biztosítók szelektivitása szempontjából szerintem elég érdekes:D HI-HI:D
No én eddig a következőket találtam: Q101 20A 600V fet zárlatos minden lábára!
D105 szintén zárlatos!
A kérdéses alkatrészeket megrendeltem, a kérdésem az volna, hogy mit nézzek meg esetleg még, esetleg mik a tipikus hibái, vagy tudtok e olyan alkatrészről ami alattomos módon nehezen deríthető ki hogy rossz...
Előre is köszi a segítséget!
Tiszteletem, a Tanyán fórumozóknak!
Egy agyhalott készülék feltámasztása után, érdekes jelenséget produkál.
Az alaplapon, két AV bemenet van, SCART, és RCA.
Értelem szerűen AV1, ill. AV2.
Amennyiben engedélyezve van, az AV2. bemenet is, akkor bekapcsoláskor (készenlétből is) megjelenik a kiválasztott csatorna, egy rövid pillanatra, majd átlép AV2-be.
Amennyiben, csak az AV1. van engedélyezve, nincs ilyen probléma.
TV parancsra, természetesen a behangolt állomások jelennek meg, és gond nélkül működik minden. Kissé zavaró a dolog.
Kérem, hogy egy jó ötlettel segítsetek megoldani ezt az anomáliát.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
exGelkás
Sziasztok!
Fent nevezett tápegységű készülék (SHARP LC40LE510E) nem csinál semmit.
Nem is tud, mivel a táp mindkét biztije F100, F101 elvillant. A PFC árammérő söntje R109 0,22 Ohm szakadt, és a +400 V bus kondiknál a fólia is égett. Tehát valami erősen ette a villanyt
Eddig semmi más zárlat jellegűt nem találtam. (FET-eket nem szedtem ki, ott még lehet szakadás). A hibákat megszüntettem.
Most viszont a 400 V az 327 V (úgy gondolom, míg STBY van, ez OK, bár nem tudom).
A rajz kissé átláthatatlan számomra (nagyon széttagolt és nem kereshető a PDF), valamint (jó)pár alkatrész nincs beültetve.
A 4.25 V STBY_1 villany viszont 0,5 V.
Azt gondolom, a STBY-nak akkor is lennie kellene, ha a MainBoard-al nincs összekötve, bár az IC302 opto körüli rész mágikus szerkezet.
A STBY szekunder része nem zárlatos, mégis "csuklik" az FDSL321 (IC301). Ezért arra gondolok, hogy az OVP szólal meg.
"4.4 Over Voltage Protection (OVP) : In the event of a malfunction in the secondary side feedback circuit, or an open
feedback loop caused by a soldering defect, the current through the opto-coupler transistor becomes almost zero
(refer to Figure 5). Then, VFB climbs up in a similar manner to the over load situation, forcing the preset maximum current
to be supplied to the SMPS until the over load protection is activated. Because excess energy is provided to the output,
the output voltage may exceed the rated voltage before the over load protection is activated, resulting in the breakdown
of the devices in the secondary side. In order to prevent this situation, an over voltage protection (OVP) circuit is
employed. In general, Vcc is proportional to the output voltage and the FPS uses Vcc instead of directly monitoring the
output voltage. If VCC exceeds 19V, OVP circuit is activatedr esulting in termination of the switching operation. In order
to avoid undesired activation of OVP during normal operation,Vcc should be properly designed to be below 19V."
Nos, a VCC majdnem 20 V-ig ugrik.
Bár a visszacsatoló optót (IC300) sem ellenőriztem még.
Valaki találkozott már hasonló problémával? Kérem segítsen!
Köszönöm:
Péter
Sziasztok,
Problémába ütköztem egy VESTEL 17IPS61-4P táp javításánál. Nevezett táp egy 24" HITACHI tévében van, és egy 17MB82S alaplapot szolgál ki.
A tévé bekapcsolás után háttérvilágítás nélkül indul, méghozzá úgy, hogy a boot képernyő alatt egy pillanatra felvillan a háttérvilágítás, aztán ennyi. Lámpával világítva a kép látható, hang van, tehát csak a LED driver hibás.
Ez ugye egy PHILIPS (P) verziós VESTEL táp, csak az a bibi, hogy a szervizkönyvben más alkatrész adatok vannak, mint ami a panelen be van ültetve!
A hiba az úgy néz ki, hogy a LED driver kimenetén a C16 kondin mérve a táp felszalad ~72V-ig, ekkor villan fel a háttérvilágítás, majd a túlfeszvédelem le is kapcsol.
Rámértem erre a feszültségre is az MP3394 bemenetén (OVP_LED), és itt felszalad ~1,1xx voltig a feszültség. Ez még ugyan nem 1,23V, ami a küszöbszint, de szerintem itt lesz a bibi.
A C16 az a szervizkönyvben 2,2μF 35V, nálam beültetve 68μF 100V.
Sajnos a szervizkönyv nem írja, hogy hány voltnak kellene lennie a LED feszültségnek, így most kicsit topogok egy helyben, mert van ahol 44V-ot olvastam, de volt hogy 50V-ot írtak 4 LED sorra.
Nálam csak két LED sor van, vagyis három vékony vezeték megy az LCD-be. Kicsit soknak találom azt a cirka 72 voltot.
Ráadásul nem elég, hogy a szervizkönyvben az alkatrészek más értékűek, még marhaságot is ír, mert az MP3394 driver oszcillátor beállító bemenetén 2db 22kOhm ellenállás van sorosan, ami ugye 44kOhm, így az IC frekije annak adatlapja alapján (fSW(kHz) = 62100 / ROSC(kΩ)) 1411,3kHz lenne. De az IC csak 600kHz-ig működik.
Mindegy, a kérdésem az lenne, hogy milyen irányba nézelődjek, mert egy darab SMD alkatrészt sem akarok leszedni feleslegesen, ugyanis mondegyik ragasztott! (SMD beültetés hullámforrasztással technológia).
Mellékelek egy fotót a PHILIPS szervizkönyvéből, aminek a táp SM-ja itt a tanyán is fent van, hogy konkrétan hogyan néz ki ez a táp panel.
Ez a PHILIPS tévé tök ugyanaz mint az a HITACHI, amit javítok. Itt is jól látható a három vezeték a LED-nél.
A válaszokat előre is köszönöm!