Sziasztok!
Hozzám került szülővárosom egyik remekműve. A tápmodulon az R3 ellenállás rugós biztosítéka kiolvadt. Visszaforrasztva erősen melegszik, a 100V csak 20-30V-ig megy fel. Ha kiveszem a sormeghajtó modult, szépen megvan a 100V. A nagyfesztrafó körüli diódákban nem találtam zárlatot, a trafót még nem vettem ki. Szokott ezekben tönkremenni a trafó? Esetleg jellemző hiba lenni ilyen esetekben?
Üdv: Jácint
Szevasztok. Egy kis segitséget szeretnék kérni. A fent emlitet készülékel a problémám a következő:A készülék csak egy néhány pillanatra indul aztán leáll. Kivetem a sorvégfok tranzisztort igy mérve a tápfesz 117v, ráraktam egy 220v 60w izót igy a tápfesz néhány másodpercig megvan majd lemegy 0-ra, ha a táptrafó után a by299 re rakom az izzót ugyanaz. táp hiba lenne hogy nem birja a terhelést vagy valami más?
Sziasztok
Tudnátok segíteni?
Lenne ez gép.
A táp felől villámos. Feltámasztottam a tápot, de a kép zajos, mintha AGC-s lenne ill. hang semmi nincs rajta.
Kaptam Rolsen rajzokat, de azok stereok, azonban a mono változat rajza kéne. A proci TDA9351 és a hangvég TDA7056, és nincs benne TDA9859, csak a helye, meg a stereo végnek is csak a helye van meg.
Köszi
Üdvözlöm Üdv Mindenkinek!
Vajon ez milyen hibajelenség?
TV Típus Videoton C2911-AM Plat
Mivel én már az újgenerációs hobbyelektonikás vagyok, ezért a régi katód csöves tévékhez nem értek, de ha valaki megmondja mit kell rajta cserélni, gond nélkül cserélem. Mivel én lcd tévéket javítok, amikben a hibakeresés és forrasztgatás egyenlő a nullával(rossz panel ki-jó panel be ennyiben ki is merül egy lcd javítása) ezért szükségem van a régi szakemberek segítségére.
Tehát a hiba a következő.
A képek alapján nekem úgy tűnik, hogy valami a mágnesezéssel nincs rendben, és bekapcsoláskor sem adja azt a jellegzetes mágnesezés hangot. De ez csak tipp.... Ja és a tv nem esett le és nem sérült meg sehol.
Előre is köszönöm a segítséget.