Sziasztok!
Első körben némi megerősítést kérek, 06-os proc van az alaplapban, ha jól sejtem ICC5-ös sasszi.
Megtalálta a villám, stand-by-ból előlapi nyomógombbal indítva elhalványul a piros led, a táp meg sem próbál indulni.
Ha jól nézem a rajzot, akkor a TEA2029 a TP48-as pnp tranzisztoron keresztül kapna tápot a 8-as lábára, ekkor kellene a 7-es lábán impulzusoknak megjelennie, amitől LP32 trafón keresztül elindulna a táp.
Ha ezen az úton indulok el, jól teszem?
Üdv: Jácint
A STBY 8,2V alacsony volt, a TEA2029 8-as lába (VCC) zárlatos volt föld felé, igaz, nem teljesen.
Sziasztok!
A panelon átforrasztottam a függőleges környékét, mert hiányzott a kép teteje. Megjött a kép, járattam, jó volt. Visszakerült a gazdához, de megint előjött a hiba. Tetejére ütve beállt a képméret, tehát kontakthiba. Van valami jellemző erre? A kép alja mindig jó, csak a teteje jött lejjebb.
Üdv: Jácint
Kedves Kollégák !
Nagyon rítkán javítok (otthon) TV készüléket, és többnyire megúszom ellenálláscserével - pl. a videóvégfok kék csatornájának R326 ellenállása rejtélyes módon kb. félévente megnyúlik, megszakad. Most azonban olyan hibával állok szemben, amihez segítségre lenne szükségem. A hiba története: bekapcsolás után a kép csak néhány perces villódzás után (meglévő képtartalommal) állt be, utána minden oké volt. Egy ideje azonban félóráig sötét, majd előjön a villódzó kép és nem is marad abba. Világos, fehér képtartalomnál lassabb és erősebb a villódzás. (Van mindenféle sejtésem visszacsatolásról, sugáráramról, de nem ismerem a 90-es évek TV rendszertechnikáját.) Kikapcsolásnál nem tökéletes a képkioltás, a színes foltok középre jönnek, majd eltűnnek. De így már évek óta ment, és mivel nem tünt képcsőgyilkosnak, nem törődtem vele. Kicseréltem a TDA 3506-ot, semmi változás. Korábban kapott egy-két "rúgást", szikrát a sorkimenőről, ami körülötte van, de ezek abbamaradtak, a készülék sokáig még jól működött. Volna-e valakinek ötlete, hogyan induljak el, illetve hol lehetne szerezni irodalmat, amiből meg lehetne tanulni hozzá valamit (például szakképzési anyagot, talán azok a legpraktikusabbak, de bármi más is jó, angolul, vagy németül is. A rajzok megvannak, IC adatlapok szintén. Van szkópom is. A hang és a vezérlés működik. Köszönettel P.L.
Még annyit: a fényerő az, ami ingadozik, tehát nem képkihagyásról van szó. Ami érdekes: lassú a villogás, ha a horizontális eltérítés a legfelső sorból indul (ahogy kellene), és szaporább és kisebb intenzitású, amikor az első kb. 20-30 (?) sor egyszerűen kimarad, sortartalommal együtt, van egy felső sötét sáv, és alatta folytatódik a kép.
Sziasztok,
nevezett készülékben sortrafót cseréltem. Most egy olyan probléma van, hogy képtartalom függvényében hullámzik a kép oldala. A hullámosodás helye a képtartalomtól függően változik. 4700uF kondik, sortáp szűrő, sorvégben a 390nF, 220nF, 15nF cserélve. TDA8145 körében a 10uF, RGB táp szűrő 10uF 250V cserélve. EW trafó cserélve. Sortranisztor nem melegszik, EW potik szépen szabályoznak. Lassan kifogyok az ötletekből, bár a TDA8145 körében a nF nagyságrendű kondikat még nem cseréltem.
Szerintetek mit hagytam ki?
Elnézést hogy nem írtam pozíciószámokat, mára befejeztem, holnap leírom a panelről a pozíciószámokat ha addig nem sikerül ötletet meríteni.