Sziasztok,
van itt egy Thomson. Bekapcsoláskor készenlét megjelenik, ha ráindítok a sorvég (nagyfesz) elindul egy pillanatra, majd leáll, de a tápfeszültségek maradnak (tehát a táp megy tovább). Sormeghajtó trafón is megvan a rajzon jelölt 10,5 Volt. Sorkimenőt belepróbáltam egy újat, azzal se megy. Mi lehet a gond? A HFB (ha jól látom) a fűtés előtét ellenállásról van megcsapolva, azt részben átnéztem. Amiken túl vagyok: függ IC csere, illetve az impulzuskondik kb 1 éve voltak cserélve akkori javítás közben. 8V a procin megvan. Ötlet esetleg? Köszi. Tamás
üDVÖZLETEM A MESTEREKNEK!
Behoztak hozzám egy Grundig televíziót ,aminek a sasszéja cuc1825...a hibajelensége: zöld csíkok keresztűl-kasul a képernyőn..kicseréltem az összes kondit a digipanelon,a csíkok eltűntek,viszont a kép zöldes-kék lett,színt levéve szép fekete-fehér,tunerről,és Av-ról is...ha teletextet nézem,ott tökéletes a kép,szinek megvannak.Találkozott már valaki ilyen hibával?Mi lehet még rossz?
Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel. Péter
Sziasztok.
Adott a címben szereplő tv-m amiben ma reggelre megszűnt a háttérvilágítás. Kép van ha hátulról megvilágítom, és a hang is kitűnő. A hátteret 2x 11 ledből álló szalag biztosítja de nem tudom kideríteni hogy melyik szalag a rossz. Aztán ha ez meg is van, honnan tudok rendelni ilyet? Nem tudom fontos infó-e de kb egy hónapja nem érzékeli a hdmi bemenetet, és most mértem rajta feszültségeket is. Mindenhol megfelelő és stabil, viszont a ledek felé menő csatin nincs feszültség. A háttér egy mps1333-as ic-ről megy. A képeken minden infót megtalálni a tv-ről.
Előre is köszönöm a segítséget.
https://kepkuldes.com/image/6O8YVZ
https://kepkuldes.com/image/6O8OER
https://kepkuldes.com/image/6O8oDm
https://kepkuldes.com/image/6O8qce
https://kepkuldes.com/image/6O8Glt
https://kepkuldes.com/image/6O8rJB
https://kepkuldes.com/image/6O84q0
6 db led cseréje után szépen működik. Ellenállásokat nem cseréltem, nem volt kedvem megint szétszedni. Most már csak a hdmi bemenetet kell megoldanom, ugyanis nem ismer fel semmit hdmi-n keresztül. Minden más bemenet működik.
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Nevezett készüléken indítás után megjelenik a "szokásos" nincs jel szöveg és elkezdi a visszaszámlálást, majd egy mp. után kikapcsol és újraindul. Feszültségeket ellenőriztem és flash tartalmat is átírtam egy másik chipbe. Sajnos maradt a jelenség.. elképzelhető, hogy a tartalom sérült és ez bolondítja meg? (17MB-82S)
Köszönettel: Kiss Z.