Sziasztok!
A fenti mosógépem dobja szorul, kattog és a legutóbbi mosáskor apró gumi darabok voltak az kifolyó vízben. Nem értek hozzá, soha sem javítottam ilyesmit, de feltételezem, hogy valamelyik, vagy mindkét csapágy hibás. Talán szétesett a golyókosár, vagy bele folyt a víz nem tudom. Vélhetően a tömítés is tropa, annak darabjait láttam a vízben. Ez egy 12 éves mosógép érdemes ezt javíttatni? Milyen költségei lehetnek? Van-e olyan tanyalakó aki foglalkozik ilyesmivel és el tudna látni hasznos tanácsokkal? Ha van jó tapasztalatotok valamelyik szervizzel írjátok meg melyikhez érdemes fordulnom. Én nem akarok nekiesni, mert nincs hozzá semmim, és nem akarom, hogy hetekig tele legyen a lakás a mosógéppel, aztán meg folyjon valahol.
Gondoltam ara is, hogy veszek egy másikat, de nem olcsók. Milyet érdemes venni, vagy milyet nem? Tudom hülye kérdés. :)
Előre is köszönöm.
Üdv.
Sziasztok!
A címben szereplő szárítógépen hogyan lehet a teszt programba belépni? Van rajta egyáltalán ilyen funkció?
Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok
Üdvözlet.
Egy kis segítségre lenne szükségem, mert a minap összefutottam a fent említett géppel. A panel benne W10438450/A (WAVE_ECO_2 K2A2 Tf/-). A hibajelenség a következő: Minden működik rajta, viszont ha ki akarom kapcsolni a gépet, akkor egyszerűen 0 állásban nem kapcsol ki. Majd amikor elforgatom egy kicsit a 0 álláson túl, akkor olyan 5-6 perc játék után eltalálom azt a pontot ahol kikapcsol. A kérdésem az lenne, hogy ezt a problémát mi idézhette elő, (mert semmilyen sérülés nem látszik rajta, nincs a hosszú műanyag "nyele" sem kikopva a kapcsolónak)? Ahogy néztem, mivel nem a körbe forgós programkapcsoló, így a különböző állásokban az érintkezőket váltogatja. Az egyes programokat megtalálja, szépen beugrik a választott programhoz, csak a kikapcsolással van gondja. Leszedhető, vagy javítható a NYÁK közepén lévő műanyaggal elburkolt programkapcsoló rész? Szét lehet úgy szedni, hogy nem esik szét darabokra? Mi okozhatta ezt?(a gép kiállítási darab volt, lehet hogy agyontekergették szegényt) Az új panel bele nagyon drága, de ennek a panelnek amúgy sincsen semmi komoly programbeli baja, csak ez a kikapcsolás,ami reményeim szerint javítható.
A segítséget előre is köszönöm.
A vezérlőpanel közepén lévő műanyag ház így néz ki:
http://www.groupe-dragon.com/67924-24419-thickbox/platine-de-puissance-wave-eco-k1-a-programmer.jpg
Megállt egyik pillanatról a másikra. Mindent átmértem. Már ami van ebben a szuperprimitív gépben. Mert nincs benne elárasztás-védelem, se vízszint érzékelő, sem optika. Ami maradt, fűtőbetét, ntc, mágnesszelep, az jónak tűnik. Mondjuk az elektronikát lusta voltam kiszedni. Bekapcsolás után rövidet szivattyúz, kis szünet, majd háromszor ugyanez. Aztán hosszabb szünet és hosszabb szivattyú váltja egymást egy darabig, majd jön a hibaüzenet. Látott már Valaki ilyet?
MÁR CSAK AZÉRT IS ADTAM FEL, MERT A GAZDA AZÓTA SEM JELENTKEZETT.....