HYUNDAI 19882 dvbt bedugás után nem reagál semmire.
Kiszámíthatatlan idő után kigyullad a standby led és utána már hibátlanul működik.
A tápegységre gyanakodtam, kicseréltem az összes elektrolit kondenzátort de semmi változás.
Tápegységen egyből megjelenik a 12v-13v ami terhelhető.
Inverter trafó kiszedése, csövek lehúzásával is ugyan ez a jelenség.
Van valakinek ötlete?
Üdv mindenkinek . Kép tartalom függően változnak a függőleges csíkok ,meg színek de, kép nincs , álló képnél állnak a csíkok is . Jel nélkül kék háttér , de akkor felül látszik 3 cm ritka fehér csík . T-con tud ilyet?
Udv mindenkinek!Keresnek egy HR6597 -es sortrafot,ha valaki tudja honnan lehet beszerezni.Elore is koszonok minden faradozast.
Sziasztok!
Gondoltam megosztok egy igen költséghatékony javítási tippet az STR-S típusú ic-kel kapcsolatban.
Amilyen drága alkatrész(kb3000-4000ft),olyan könnyen szeret elszállni,a legkisebb rendellenességtől(pl száraz kondi)a tápegységben.
Mivel elég drága,ezért gondoltam megpróbálom házilag javítani ezt az alkatrészt,mivel az adatlapjából kibogarászva feltűnt,hogy ennek az alkatrésznek a vezérlése és a kapcsolófokozata azaz a FET-je egy tokon belül lett elhelyezve,viszont azon belül semmivel nincs összekötve,tehát így a vezérlését is kívülről kapja.
Próbálkozásképpen kitörtem az IC 1-es és 3-as lábát(a kettest meghagytam mert az egyben az IC test bemenete is)és ide egy külső nagyfeszültségű tranzisztort,vagy fetet forrasztottam.1-es láb a kollektor,2-es a test(ezt bekötni!!),3-as pedig bázis.Nem hittem,hogy működni fog,de bejött.Nem melegszik és teljesen stabilan működik a kapható nagyfesz tranyók és fetek többségével.Hűtést nem,vagy csak minimálisan igényel,fet és tranyó típustól függően.
Gondoltam megosztom,hátha még valakinek jól jöhet a jövőben,ha nem akar csak a tokon belüli tönkrement végfokozat miatt egy egész ic-t venni.