Sziasztok! Adott a fentebb megnevezett erősítő. Úgy került hozzám, hogy a bal oldalon zárlatosak voltak a végtranziaztorok, illetve szakadt volt a két emitter ellenállás. Ezek cseréje után tökéletesen működött, természetesen a nyugalmi áramot is beállítottam és ment vissza a gazdájához. Sajnos ismét itt van. Állítólag nagyobb hangerőn elkezd "trottyogni" torzítani a jobb oldal, ami javítva sem volt. Nekem eddig 2x jött elő a hiba nagyobb hangerőnél, de ha kikapcsoltam meg vissza akkor megint jó volt egy darabig. Most viszont gyilkolom fél órája és semmi baja. Még arra gondoltam kicserélem az összes kis elkót ami van a panelon, hátha. Esetleg valakinek valami ötlet? A rajza fent van itt a tanyán. A hibát egy tőben megtört jelkábel okozta a panelon.
Helló.
Van egy Yamaha K-M77 kazettás deckem, ami a követekező érdekes működést produkálja: ha egy műsoros kazettát teszek az A-ba, akkor tökéletesen lejátsza, ha pedig a B-be rakom akkor a magas hangok eltűnnek. Ha viszont a deck-el felvett kazettát rakok be akkor meg pont fordított a jelenség, hogy a B szépen lejátsza, az A-ba meg eltűnnek a magas hangok. (A dolby mindig ki van kapcsolva) A B-vel lehet felvenni kazettára.
Mitől lehet ez?
sziasztok!
yamaha r-700 rádioserösítő kapcsolási rajzára lenne szükségem vagy legalább a hangszínszabályzó ic számára,hmm valaki kiszedte! köszi
Üdv Mindekinek!
A címben szereplő erősítőt kellene működtetni egy bemutatón olyan helyen, ahol nincs hálózati feszültség.
A kérdésem a következő: merjem agregátorról működtetni a meghibásodás veszélye nélkül?
Milyen megbizható megoldásokat tudnátok ajánlani az erősítő müködtetésére ?
Egy erősítő már tönkrement agregátoros müködtetéssel, bár nem bizonyitott, hogy a meghibásodás összefügg az agregátoros működéssel.
A javaslatokat előre is köszönöm.
Laci