Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

YAMAHA CD-S2000 SM

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
7.7 MB
Page
59
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar yamaha manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
YAMAHA CD-S2000 SM service manual (1st page)
Preview of YAMAHA CD-S2000 SM [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
YAMAHA CD-S2000 SM service manual (2nd page)
Preview of YAMAHA CD-S2000 SM [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    YAMAHA CDS-2000 CDS2000 CDS 2000 CD S2000 CD-S2000
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Yamaha AX-450 táptrafó...értékek megvannak. Tekercselni vagy meglévő feszültségeit csökkenteni?
Sziasztok! Kaptam egy gányolt erőlködőt,először beakartam dobni a többi lom közé...de miután kicsit megvizsgáltam és kiderült a panelja sértetlen,végfokok eredetiek és hibátlanok úgy döntöttem helyre pofozom.Hangerő gombja hiányzik de van esztergám, meg képem az eredetiről ez nem probléma,még a venti lyukat kell szépen eltüntetni a hátuljáról.Lesz vele pár óra munka de imkább mint hogy hulladékként végezze. A legnagyobb gond hogy valami "mester" belefabrikált 2 db kisebb toroid trafót(OLP 3D817)+ventillátort mellé(gondolta a kis trafók majd bírják árammal ezt az erősítőt ha hűti őket)amik szépen primer zárlatosak is lettek.Kerestem neten de sehol nem találok róla rajzot(tanyán sem) hogy milyen feszültségeket szolgáltathatott eredetileg.Ránézésre 2 szimmetrikus tápfeszültségről üzemel.2db 3300Mf 25V és 2db 8200Mf 63V pufferrel.Gondoltam megkínálom +-15V és +-42v-al,de ha esetleg valaki ismeri a gyárit maradnék az eredeti értékeknél. Hátha valaki tudna segíteni.Köszönöm. Üdv!
belassult Yamaha KX-670 kazettás deck
sziasztok először is mindenkitől elnézést kérek, de "hót amatőr" vagyok- egyáltalán nem értek az elektromossághoz. Max, ha fizikálisan lehet csinálni valamit, azt meg próbálom megoldani - volt már, hogy sikerült. A problémám a következő: van 1 Yamaha KX-670 kazettás deckem, amit hosszasabb ideje nem hallgattam, s miután elővettem, rájöttem, hogy egy 7 perces felvételt 7 perc 24 sec alatt játszik le. A sebesség nem ingadozik. Mivel a készülék összes lehetőségét kihasználva vettem fel annak idején nagy rakat CD-ét kazettára, ezért nagyon vacak lenne ha ezeket elveszteném. Ha vki nem ismerné a készüléket, - dupla szalagfeszítős, 3 fejes, 3 motoros (és egyik sem a kazetta ajtó nyitogatásáért felelős), szalag monitorozási lehetőséggel - (sztem HI-FI minőséggel, bár egész biztos, hogy vannak ennél jobb készülékek is). Úgyhogy megnyúlt a képem, amikor rájöttem a belassulásra. A környékünkön nem nagyon merném senkire rábízni, ha egyáltalán elvállalnák, hisz már felejtős technika. Az lenne a kérdésem, van-e a sebesség állításnak valamilyen lehetősége, és az esetleg számomra, mint "hót amatőr" számára megoldható e? A kapcsolási rajzot letöltöttem, itt elérhető http://tatai_tibor.extra.hu/nyomtat/yamaha_kx-670_[et].pdf de nem sok értelme van számomra, mert nem értek hozzá. Látom, hogy bonyolult, ha kevés szereléssel elérhető vmi, amin állítani kell... Viszont, ha tisztítani kell, vagy esetleg egy csavar segítségével állítani, olyasmit csináltam már és még nem rontottam el készüléket. Úgyhogy, ha vki tud, megkérem segítsen, tanáccsal, - érdemes-e megpróbálni - mit is kellene csinálni, stb... A válaszokat előre is köszönöm.
Yamaha P-4500
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elakadtam ennek a végfoknak a javításában. A történet röviden: úgy került hozzám, hogy az egyik oldalon eldurrant 3 végfok tranzisztor és 3 teljesítmény ellenállás. A NYÁK-on egy kb. 1cm átmérőjű lyuk keletkezett emiatt, alatta a vezetősávok (2db) elpárologtak. Ezeket pótoltam, a végfoktranzisztorokat (22db) és a meghajtó tranzisztorokat (6db) újakra cseréltem. Szakadt ellenállásokat is cseréltem. Elindítottam, nagyon jól ment, 1 órát teszteltem műterheléssel. Kikapcsoltam, félreraktam. Majd másnap gondoltam összerakom, küldöm a gazdájának. De még egyszer gondoltam bekapcsolom, na ekkor ért a meglepetés. Az N-es oldal tranzisztorainak kollektorköre kiült közel féltápfeszre (70V-ra, a teljes tápfesz +/-120V), ekkor a P-s oldal még jó volt. Majd az is ugyanezt csinálta, kicseréltem az összes kisjelű tranzisztort, diódát újakra, de semmi változás. Mérésre az összes tranyó, ellenállás, dióda jó. Ha valakinek van egy jó ötlete, ne tartsa magába! Itt az elektrotanyán letölthető a szervizdoksija, ennek a legutolsó (60.) oldalán van a PA kapcsolási rajz, az vonatkozik erre a végfokra.
Yamaha RX-V340RDS FW Reset (Factory Reset) Hogyan?
Sziasztok!

A címben említett AV Receivert hogyan lehet úgy mondván "RESET"-elni?

A neten találtam több "újabb" szériákhoz leírást + videókat is.
Hogyan kell. Az ok, hogy mindegyiknél bekapcs előtt nyomva kell tartani egy bizonyos gombot.
Azt utána a POWER gomb....... 
Konkrétan ehhez a típushoz nem nagyon találtam! sad
Próbálkoztam több gomb párosítással.
De láttam olyat is, hogy bekapcs előtt 2 gombot nyomtak meg és utána a power gomb.

A szervizkönyvébe sok minden le van írva, hogy mit hogyan kell tesztelni, mint SZERVIZ felület.....
De mint FactoryReset olyat nem nagyon találtam, hogy visszaállítsam gyári beállításra.
Vagy, én voltam balfa**, azt sikerült átsiklanom felette. surpriselaugh

A tünet:
Összességében bármely bemenetről hajtva "furcsán" szól.
Semmi szép hangzás az adott készülék tudásához viszonyítva. 
Igaz aki hozta nekem, hogy nézzek rá.....
Ő annyit mondott, hogy nyomkodta össze vissza, olyan beállításokat is talált amiről fogalma nincs.....

Eddig még komolyabban nem másztam bele.
Csak 1-2 alap mérés.
Primer oldalról 140mA a felvétel nyugalmi helyzetben kb 30-33W. Ami szerintem jó.
Hangszóró kimeneteken terhelés nélkül 48-60mV. Ami szerintem nem lehet probléma. (STK404-120 és STK402-120Y a vég)

Csak még mielőtt belemerülnék....
Megpróbálnám elsőnek a gyári beállításokat.
Na ezt kellene visszahozni valahogy.

Köszönöm.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce