Üdv mindenkinek.
adva a fenti házimozi...xboxxal használták, ment szépen majd egyszer csak sorra kezdtek a hdmi bemeneti elnémulni...minden más funkció, bemenet működik a készüléken.
(Hasonló jelenségről olvastam a samsung led tv és xbox összekapcsolásánál is!)
a kérdésem a következő.
Javit valaki ilyen jellegű hibát vagy létezhet olyan szerviz ahol ez a-mellékelt fotón látható main lap beszerezhető?
biztosan nem olcsó a main lap sem viszont a készülék is jó árkategóriában van.
Köszi. Üdv.LF
Sziasztok
Fenti erősítő feladja a leckét...
Bekapcsolás után 1mp múlva kikapcsol. Szervizmódban elindítva (FM/AM gomb+8-as gomb hosszan nyomva), úgy bekapcsolva,
DC PRT 000 B kijelzéssel indul.
Amit megnéztem: 22nF /630V a kis tápegységben 4013-at cseréltem. Tápfeszek +/-50V a végfokon OK. Végfok kimenet DC egyik csatorna -40mV, másik -28mV .Végfokban a tranzisztorokon egyenfeszek a service manualban előírtak.(füst, korom, melegedés) semmi.
6. pontban (6 gomb menüben) egyértelmű DcPRT 000 mindegyik almenüben 6.1, 6.2 stb... Az 5V,+/-15V ellenőriztem. DC prot lábon C147 kondin 0V van. Nem értem miért reklamál kimeneti DC feszültség jelenlétére, amit szkóppal ellenőrizve nem is észlelek.a kimeneten a -40mV miatt kapcsolhat ki?
Kifogytam az ötletekből.
Ha lenne valakinek ötlete, megköszönném.
Üdv
Szabi
Üdv!
Tudnátok segíteni?
Lenne egy ilyen ketyere:
https://elektrotanya.com/yamaha_rx-v1400_v1400rds_v2400_v2400rdx_sm.pdf/download.html
Ha ha tápra rakom akkor a stby trafo által elállított feszek megvannak a proci panelon(5M2, stb.)
Semmi nem jelzi hogy stby -ban van, nem tudom, hogy kell e, hogy jelezze valami egyáltalán.
Indítom, a táp relé kattan a főtrafo felé kapcsolja a 230V majd leold a relé. A kijelző egy pillanatra se éled.
Valami durva dolog lehet benne, mert minimum egy kijelző éledés, egy protect felirat kéne...Vagy nem??
Érdemes tovább mélyedni, mert semmihez nem lehet hozzáférni, annyira be van építve... ??
Kösz
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem boldogulok egy Yamaha CDX-530e CD lejátszó javításával.(A service manual megtalálható itt az oldalon)
Kezdte bizonytalanul olvasni a lemezeket, ezért úgy döntöttem kicserélem a lézerfejet.
Mivel több helyen azt olvastam, hogy a motorok is okozhatnak rejtélyes hibákat, ezért először a két motort tisztítottam meg. Betettem az új fejet (KSS210A), elvégeztem a beállításokat. Úgy tűnt, hogy szépen működik minden. A tartalom jegyzéket gyorsan beolvasta, és le is játszotta a lemezt. A gyári lemezt viszonylag szépen lejátssza, de néha megbolondul, szám léptetésnél nem találja a következő számot, a cd felpörög, és mintha "fókuszálás" is hallatszódna. Próbálkozik egy darabig, aztán leáll.
Írott lemeznél rosszabb a helyzet, ezt is szépen beolvassa, de kb. a 3. számtól felfelé nem találja a következő számot, kerreg, keres, aztán leáll. Van úgy is, hogy az első szám első percénél elveszti a fonalat, és felpörög, kerreg, leáll.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Hogy lehet behatárolni egy ilyen hibát?