Üdv Mindenkinek!
Ha nem nagy baj, nyitnék a hibának egy új topikot mert szerintem már bele keveredünk.
Ha baj, kérem az admint tegye helyre a dolgot.
Hibajelenség:
A bemeneti jel torzított állapotban jelenik meg a felvevő erősítő bemenetén.
Mint a videón is látható,hallható,mindkét csatorna torz, a bal és jobb oldali felvételszabályzó potik teljes végkitérésen vannak, a bal műszer jelzi a szintet de torz, a jobb oldal alig jelez valamit, de az is torz a hallgatóban.
Kérem nézzétek meg a videót amit készítettem, felvétel nélkül, csak a bemenő jelet hallgatva, majd felvétel közben, illetve lejátszás módban.
Ettől jobban nem tudom elmagyarázni sem a hibát.
Minden poti, kapcsoló lekezelve.
(video töröve)
Köszönettel!
Szevasztok!
Tudja-e valaki, hogy a fent említett deck-hez hol lehet görgőt beszerezni, vagy csináltatni. HQ video-nál nincs, csak egyféle kapható!
Sajnos amit legutóbb szereztem hozzá, annak a felülete nem sík, hanem kúpos
A válaszokat előre is köszönöm!
Sziasztok! Adott a fenti lemezjátszó hozzá még egy AIWA AD-F260 kazettás deck. A lemezjátszó direkt kimenete önmagábam használhatatlan ezért építettem hozzá egy előerősítőt egy LM386-os IC-vel. Most jön a trükk: ha kazettára fel akarom venni a lemezt (Maxell UR 90 mostani gyártás vadiúj) akkor össze vissza recseg a felvétel akárhova tekerem a felvétel szintet és akárhova tekerem a BIAS-t ugyanúgy sz@r. VISZONT ha az előerősítőről direktbe kimegy az erősítőre akkor meg szép tisztán szól. Szerintetek mi lehet a baj?
ui: nálam az IC-n a hetes láb nincs bekötve.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni , Akai GX 4000D orsós magnó motorja terhelés nélkül is melegszik, 20 perc működés után forró. A 2,5 mikrofarádos üzemi kondenzátor kapacitásmérővel mérve jó.
Köszönettel!