Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

BEAG AET-453.

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
88.7 KB
Page
2
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar beag manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    BEAG AET-453. AET453. AET 453 453.
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
BEAG HEC-11MR dokumentáció, vagy MR-es kontakt
Sziasztok, BEAG HEC-11MR műszaki dokumentációt keresek. Esetleg Magyar Rádiós kontaktot. Üdv M
Ki ismeri fel ezt az magyar hangszínszabályzó modult? BEAG?
Üdv! A képen látható sztereo equalisert kaptam egy cimborámtól. Magyar gyártmány, a nyolcvanas évekből. Mivel két oldalas, furatgalvános, ónozott nyákja van, elég valószínű, hogy nem holmi kisipari tákolásról van szó, de nem tudom, hogy pontosan minek a mije is ez? 7db TL084 van rajta, és az összes jelölés mindössze egy "PCB23" felirat. Nagyra értékelném, ha valaki meg tudná mondani, hol keressem a kapcsirajzát, mert sajnos jópár Siemens kocka le van róla bontva, én meg, ha nem muszáj, inkább nem fejteném vissza az egészet csak azért, hogy kiszámolgathassam, hová, milyen kondi való.
Univox (Beag) PZS20 zónakapcsoló össze-vissza kapcsolgat
Sziasztok! Adott a címben szerepló zónakapcsoló. Hibája, hogy elkezd magától kapcsolgatni zónákat, vagy ha kiakarom venni az összes zónát, akkor 2-t bent hagy. Olyan mintha kontaktos lenne az egész. Forrhibát nem látok. Találkozott már valaki ilyen hibával? Kompresszorral kitakarítottam, de nem lett jobb. Esetleg kínáljam meg a nyomógombokat kontaktspray-vel? Csatoltam fotókat is.
BEAG HEC11(MR) "pattog"
Sziasztok,

 

A készülékben van tápegység, két végfok és egy előerősítő kártya. A hibajelenség : éppen hogy hallható pattogás a hangszóróból majd idővel (ahogy melegszik) kissé hangosabbá válik. Utóbbi relatív megfigyelés azaz én és egy kolléga is úgy halljuk minta melegedés után kicsit hangosabban pattogna... Az előerősítő kártya kivétele után megszűnik. Illetve nagyon halványan hallható csak nagyon közelről a hangszóróból hallgatva.

Sok dolgot kipróbáltam már de nem volt még közte a nyerő...

A tápfeszültséget vizsgálva a pufferen a következő jelalak figyelhető meg.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=484bugo.jpg

Látható hogy a felfutó él után egy meredek „tüske” van a búgófeszültségre szuperponálódva. A kimeneteken és a bemeneteken is jelen van egy (ez) a tüske persze kis amplitúdóval. Ami fázisban van a búgófeszültségen lévő zavarjellel. A pattogásokat biztosan a búgófeszültségre keveredett impulzus okozza. Mégpedig úgy hogy az előerősítő kártya egyszerűen „beleerősíti” a jelbe mivel annak a Zener diódával stabilizált +/- 15 V os tápfeszültségén is ott ez a zavarjel. Az előerősítő kártya kivételével megszűnik a pattogás.

A készülékben van egy relé ami a főkapcsoló lekapcsolása után leválasztja a hangszórókat az erősítőről kb. 2 másodperces késleltetéssel. Ezalatt az idő alatt hallatszik, hogy a transzformátor lekapcsolása után megszűnik a pattogás. A pufferekben még bírják utána is nem sülnek ki azonnal.

Mivel régi készülékről van szó amit 220 V os hálózatra méreteztek ezért kipróbáltam szabályozható toroiddal 220V ról megtáplálni hátha esetleg a trafót zavarja a magasabb hálózati feszültség de nem nyert. A trafó meg van benne gerjesztve tisztességesen az látszik a szekunder oldali feszültségből. De holnap megnézem még egyszer a biztonság kedvéért...

Azt szeretném kérdezni hogy találkozott-e már valaki hasonló problémával?

 

Köszönöm a válaszokat, tippeket.

Üdv

M

 

Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce