Sziasztok!
Van itt egy CD játszó, amiben philips VAM1202/21LD futómű van, úgy néz ki, hogy a lemezforgató motorral van a probléma, hosszú állás után nem olvas egy CD-t sem, de ha sz olvasás előtt kicsit megmozgatom a motort, akkor onnantól kezdve jól működik, rossz esetben egy este alatt a probléma visszajön. A motor kapott kenést, de az nem segített, most szereztem egy vadi új VAM1202/12 futóművet, gondoltam átrakom a motort, de ezzel még annyira se jó, ez egyáltalán nem akar felpörögni, ha olvasás közben nagyon bepörgetem akkor NÉHA elindul, de akkor is hamar leáll megint, a motor amúgy jó viszont a két motor típusa nem teljesen egyforma: az eredeti Mabucci RF-300CH (erről nem találtam adatlapot), az új Mabucci RF-300EH, hogyan lehetne felújítani a régi motort avagy mit kell tenni az újjal, hogy jó legyen?
Üdv mindenkinek!
A címben említett erősítőn dolgozok, alaposan szét van bombázva. Kibontottam belőle egy marék hibás alkatrészt, ezeket pótolnám. Leginkább a végfokokkal vagyok bajban, hogy mivel helyettesítsem, mert több helyen olvastam, hogy ajánlatos lenne párba válogatott alkatrésszel dolgozni. (erősítőt még soha nem javítottam ilyen mélységekben) Eredetileg passzolok, hogy milyen végfokokkal szerelték, BD249C/BD250C kombó dolgozott benne, amit utólag építettek bele. A manual 3 fajtát említ beépíthetőnek. 2SC3181/2SA1264 kombó, beszerezhető, de szerintem párba válogatásra nincs lehetőség.
Kereszt referencia katalógus "hozza" a 2SA1186/2SC2837 kombót, ami a hq-ban kapható is, párba válogatva. Ezzel a párossal vajon pótolható?
Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget.
Üdv. Mindenkinek!
Aiwa NSX S211 Hifi torony /nagyon sok Aiwa készülékben ugyanez a CD mechanika van/csak úgy viszi be a lemeztányért ha nagyon picit megemelem a teljes 3 lemezes tányért teljesen kinyitott állapotban így viszont tökéletesen működik.A fekete fogaskerék szorul meg ami közvetlenül csatlakozik a tányérhoz.Nincs kopás,nem látni deformálódást de valamiért a tányér csak picit megemelve megy vissza.Már többször volt ilyen hibán de igazából még nem jöttem rá az okára.Valakinek ötlet?Kössz.
I've done the user Manual reset but it still turns off and standby red led flashes.I,need a service manual and some help to change ac detect fault code.Can anybody assist .