Sziasztok!
A napokban leállt a címbeli gázkazánom működése.
Az üzemelést jelző led pirosan világít.
Az üzemmód választó kapcsoló helyzetétől függetlenül, ha kikapcsolom a fali főkapcsolóval, majd pár másodperccel később vissza, akkor a visszakapcsolástól számított két másodperc múlva kettőt villog zölden ( mintha szabályosan működne ) és átvált folyamatos pirosra.
Amit még megfigyeltem, hogyha kikapcsolom az előbb említett fali kapcsolóval, majd vissza, akkor valami kattan benne egyszer kb. két másodperccel a visszakapcsolást követően.
Az üzemmód választó kapcsoló " OFF/RESET " állásában sem törli a hibát.
Az említett kattanáson kívül semmi életjelet nem ad.
A vezérlőpanelen a két elektrolit kondenzátort kicseréltem ( 470uF 50V és 47uF 50V ), a két műanyag kondenzátort pedig csak kiforrasztottam és ellenőriztem a kapacitásukat ( amit jónak ítéltem meg, de azért inkább kicseréltem volna újakra, mivel a kazán már tíz éves elmúlt ), majd mivel nem kaptam újakat, így visszaforrasztottam őket a panelba és a panelt átforrasztottam, a hiba azonban maradt.
Amíg működött, csak akkor világított pirosan a led, amikor a víznyomás lement 0-ra.
Ilyenkor ki kellett nyitni a feltöltő szelepet és 1.5 bárra fel kellett tölteni a kazánt vízzel, majd ha ezután az üzemmódválasztó kapcsolót " OFF/RESET " állásba tettem törölte a hibát.
Most azonban a víz 1 báron volt ( azért utána töltöttem úgy, hogy 1.5 bár legyen ), tehát nem amiatt állt meg.
Olvastam olyat, hogy a tágulási tartály tetején van egy szelep ( amit meg is találtam ) és erre kell csatlakozni egy nyomásmérővel és meg kell mérni a levegő nyomását és ha nincs azon az értéken aminek a tartályban lennie kellene, akkor egy pumpával, vagy kompresszorral fel kell tölteni 1.2 bárra.
Húzgáltam le érzékelőket is közben bekapcsolva a fali kapcsolóval a kazánt, de semmi változás.
Műszerrel is mértem szakadásra a ventilátort, gázszelepet, keringtető szivattyút, de ezek mind jónak tűnnek.
Ami viszont feltűnt, hogy az áramlásszabályozó ( ide csatlakozik be a kazán alján levő feltöltő szelep ) két saruján szakadást mértem 200 Mohm-os méréshatáron is.
Nem tudom, hogy ez rossz-e, vagy nem.
Mi lehet a baja a kazánomnak?
Köszönöm, előre is aki elolvassa és esetleg segíteni próbál.
Üdv: Ladakölyök
Megoldva: A fűtési NTC érzékelőeleme volt a hibás. Kiszereltem és műszerrel rámértem az érintkezőire és 200 MOhm méréshatárban is szakadást mértem. Ekkor megmelegítettem, majd ismét rámértem és mértem rajta ellenállásértéket ( 20 kOhm állásban 6.65 kOhm-ot ) ami hűlés hatására növekedett ), visszatettem és már indult is a kazán. Van meleg víz és a fűtés is működik. Természetesen ezt az NTC-t új alkatrészre fogom cserélni, mert valószínűleg döglődik, de addig is a kazánom működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv: Ladakölyök
Szia!
Nézd:
http://beretta.hu/uploads/6-Letoltesek/target/5-Kifutott-termekek-dokumentacioi/Smart_CSI_telepitoi_kezikonyv.pdf
Ebben megtalálod, hogy mik a hibajelzések.
Az könnyen lehet, hogy a víz differenciál presszosztát tönkrement.
Mérj rá, hogy ad-e kontaktot.
Üdv,
KN
0
Szia!
A kazán hátulsó felében bal oldalon van egy mikrokapcsolós alkatrész küllemre a mosogatógépekben is használt membránkapcsolóra hasonlít.
Ennek lehúztam a két saruját és rámértem az érintkezőire a műszerem sípoló állásában és a műszer sípolt, úgyhogy ez a kapcsoló is elvileg jó.
Írtál víz differenciál presszosztát hibáról, nem tudom erre az alkatrészre gondoltál-e?
A mellékelt beüzemelési kézikönyvet én is megtaláltam már és áttanulmányoztam, hogy tudjam mi micsoda a kazánban, de azért köszi hogy mellékelted.
Üdv: Ladakölyök
0
Szia!
Az lesz az, csak nem diff nyomáskapcsoló. Hanem adott víznyomás felett kapcsol.
Van olyan ami az előremenő és visszatérő ág közötti nyomást nézi.
Üdv,
KN
0
Szia!
Akkor az hogy a mikro kapcsoló két érintkezőjére rátéve a műszert sípol, az most jó, vagy rossz?
Üdv: Ladakölyök
0
Szia!
Jó, mert meg van a megfelelő víznyomás.
Gondolván hogy, a záró (NO) érintkezőre van kötve.
Üdv,
KN
0
Szia!
A tartályon lévő szelepnek nincs köze a dologhoz, csak akkor kell vele foglalkozni, ha túl gyorsan leesik a rendszer nyomás (pár nap,1-2 hét)
Egy nyomás kapcsolónak kell érzékelni a rendszer nyomást (ez alap retesz feltétel) a ventilátor, illetve az egyebek, csak indulás után kell, hogy jók legyenek.
Üdv: dsanyi
0
Teljesen igaza van Sanyinak, innen kell elindulni !
apróság de szintén tilt ! (szivattyúnál/ban segédfázis kondenzátor) , de ezt könnyen tudod ellenőrizni : leveszed a szivattyút az elektronikáról és indítod gyalog.
ha forog (persze kicsit terhelj rá pl. egy csavarhúzóval) akkor ez rendben.
2./ a kiömlő füstgázra van valamilyen szenzor ??? ha van ez is tilt !(piros LED csak egy összeghiba, sokmindennél be tud jelezni)
üdv attila.p
0
Szia!
Sajnos csak most jutottam el oda, hogy végre ellenőrizzem a keringtető szivattyú kondenzátorát.
2.5 uF-nak kellett volna lennie, de ez csak 1,35 uF volt. ezt kicseréltem, de a hiba maradt, még mindig nem indul.
Mit nézzek még meg?
Üdv: Ladakölyök
0
Szia!
A kazán tetejében a ventilátor mellett van egy füstgáz differenciál-nyomáskapcsoló.
Ennek a csövét lehúztam a ventilátor házáról és belefújtam, egy kattanást hallottam, műszerrel nem mértem.
A keringtető szivattyút is megnézem akkor ( a második szakmám villamosgép szerelő, úgyhogy szakmába vág ).
Legutóbb " Hűtő-és légtechnikai rendszerszerelő " alapszakmát végeztem, ahol volt általános csőszerelés gyakorlat, valamint épületgépészeti rendszer ismeret elmélet tantárgy is ( itt modulnak hívták ).
Tanultunk a tágulási tartályról és a radiátoros rendszerekről is egy keveset, voltak szivattyúzási ismeretek és a szivattyúk és ventilátorok fajtái is, rajzolni kellett függőleges csőtervet is, de persze mivel nem víz-gáz szerelő szakma és nem épületgépész technikusokat képeztek ezen a képzésen, ezért nem tanultuk olyan mélységben.
Kellett lánghegesztéssel pozícióban csöveket is hegeszteni ( kerülőt, 90 fokot, T-elágazást is ), de messze nem annyit, mint aki víz-gáz szerelő.
Üdv: Ladakölyök
0