Szevasztok.
Mivel kicsi a hely és a szárításra is szükség lesz, muszáj kombinált masinát vennem.
Ezek a gépek nagyon nincsenek ajánlva, de az nem derült ki számomra, hogy miért nem.
Kérem, hogy aki ismeri ezeket, ossza meg velem és a nagyérdeművel, hogy miért nem ajánlottak ezek a masinák.
Annyi előnyben vagyok miklós nénivel szemben, hogy, ha beszerzhető az alkatrész, akkor magam is tudom javítani, viszont kérdés még, hogy miféle hibák jellemzik ezeket a gépeket, amiért nem ajánlottak.
Ha esetleg tud valaki olyat, ami jobb a többinél, ne tartsa magában.
Köszönöm.
Lenne még egy kérdésen.
Feltűnt, hogy a mosogépek vízfogyasztása lényegében megduplázdik ha szárít is a masina.
Vállalva a tudatlanságomat, nekem valahogy nem jön ki a plusz vízhasználat az előtte elhasznált víz ruhákból való kiszáríta közben, szóval elmagyarázná valaki, hogy ez miért van?
0
Szia
Egy normál önálló szárítóban a kiáramló forró nedves levegőt vagy kiengedik a szabadba, vagy egy kompresszoron vezetik át, hogy lehűljön és kiengedje a nedvességet. A mosó-szárítógép kombóban ehelyett hideg vízzel hűtik a levegőt.
0
Máris van értelme, köszönöm. Amúgy elég sok vízhűtős motyóval foglalkoztam egy időben, szóval betyáros, hogy éppen ez nem jutott az eszembe. :) És akkor ezzel választ kaptam a még fel sem tett kérdésemre, hogy telenyomja-e a házat párás levegővel szárítás közben, de ezekszerint nem, mert lecsapatja és kinyomja a szennyvízbe.
1
A hozzászólásokból arra jutottam, hogy veszek valami értelmesebb masinát, nem olcsó géppel fogok próbálkozni, ez kb. 200/250-be fog fájni.
Köszönöm mindenkinek.
3
Garanciát nézd. A jogszabály az mocsok, de a gyártói garancia kiterjesztés az sokszor jól jön, de az apróbetűs részt is el kell olvasni.
1
Amit tapasztaltam a kiterjesztett "garanciával" kpcsolatban az az, hogy a kiterjesztés nem azonos a gyártói garancia meghosszabodásával, hanem egy biztosítást kötsz bizonyos hibák javítására.
Nálunk ez azt jelentette, hogy néhány sorban leírták, hogy ez a biztosítás milyen hibákra vonatkozik, és egy hosszabb lista tartalmazta a kivételeket. Magyarul, az összes kopás títusú meghibásodást kizárták a garanciából. :(
2
Üdv! Kopó alkatrészekre a biztosítás sem terjed ki, viszont sérülésre, törésre, stb dolgokra igen. Simán elintézhető, hogy cserés legyen a gép, amit sokan meg is tesznek sajnos, mert lehetőségük van rá...
0
Az alza leírása szerint, a kiterjesztett garancia alatt megjavíttatod a gépet és ők fizetik a számlát.
0
Olyan is lehet, mert nincs saját szervizhálózata, mint pl a MM, és Euronics-nak... Vagy elszállíttatják futárral...
0
Sziasztok!
A garancia kiterjesztésénél rá kell kérdezni, hogy pontosan mit is jelent, meddig lesz garanciális. Ha jól emlékszem, az Euronics-ban volt, hogy a két év garira kérni akartam a "+ 3 év" nevű kiterjesztett garanciát, gondoltam, 5 év az pont elég. Aztán kiderült, hogy ez nem a gyártói két év plusz a 3 év, hanem a vásárlástól számított 3 év, vagyis a gyakorlatban csak egy évvel lett volna hosszabb.
0
Én az alzáról fogom venni, ott plusz 3 év a 3 év.
0
https://auchan.hu/shop/lg-f2dv5s7s1e-moso-szaritogep-keskeny.p-558768
És ott is lehet extra garit kötni, érdeklődj utánna, mennyi az annyi, mert nem tudom, az alza hogy intézi a garit (a ződ genya az ződ genya)
0
A leírás alapján, a kötelező 2 év után jelented, megcsináltatod és kifizetik a számlát. Én már annyi mással megszívtam, hogy csak az alzánál vásárolok.
0
Azért ezt az oldalt böngészd át! https://tesztplussz.hu/moso-szaritogep/
0
Kösz. Pont az elején lévő LG-t néztem.
Majd december elején lesz realizálva a dolog, addig vajúdok rajta. :)
0
A kombinált mosó-szárítógépek előnye, hogy helytakarékosak, viszont valóban gyakran megosztják a véleményeket. Az alábbi okokból nem szokták őket ajánlani:
1. Komplexitás és több meghibásodási lehetőség: Mivel egy készülékben van a mosás és szárítás funkció, többféle alkatrészt és bonyolultabb elektronikát használnak, amelyek nagyobb eséllyel hibásodhatnak meg, mint az egyfunkciós gépeknél.
2. Alkatrészek gyorsabb elhasználódása: A kombinált gépek motorjai, csapágyai és fűtőelemei több terhelést kapnak, hiszen mind mosás, mind szárítás alatt folyamatosan működnek. Emiatt gyakran rövidebb élettartamúak.
3. Magasabb energiafogyasztás és vízfelhasználás: Ezek a gépek sok vizet használnak a szárítási ciklus során is, mivel a hűtési folyamat vízalapú, ami növeli a fogyasztást.
4. Kisebb szárítási kapacitás: Gyakori, hogy a mosási kapacitás nagyobb, mint a szárítási kapacitás, így a felhasználónak a teljes töltethez két szárítási ciklust kell lefuttatnia.
Ha szeretnél egy kombinált modellt választani, a következőket ajánlom:
Tartósabb márkák, mint Bosch vagy LG. Ezek többnyire hosszabb élettartamot kínálnak.
A fentiek figyelembevételével egy jól karbantartott készülékkel jó tapasztalatod lehet, főleg ha saját kezű javítással kisebb költséggel megoldhatók a meghibásodások.
0
HI!
A fentieken kívül, a leginkább az a gond a mosógépet használják napi szinten, lerakódnak bizonyos trutyinak nevezhető anyagok a dobban.
Aztán utána azt megküldöd a meleg levegővel, az biztosan a ruhákon olyan kellemetlen dohos putri szaghoz hasonló nyomot hagy, hogy nem szívesen vennéd fel.
A normál szárítógépben max szösz van lerakódásnak.
1
Kösz, valószínűleg LG lesz.
0
Már értem mitől vagy annyira megkeseredett.... De szépen leírták. Kompromisszum a mosó szárító. Igen, többet fogyaszt mert általában nem hőszivattyús. Nincs benne komoly szösz szűrő és a kapacitása sokkal kisebb.
Meghibásodás. 30 éves a miénk. Soksok éve tartalék ugyan, de megtartottuk a "vállalhatatlan" ruhákhoz. Ma is hibátlan.
De pont az említett hátrányok miatt ritkábban használtuk a szárító funkcióját. De működött.
Ha egyedül vagy akkor viszont teljesen jó megoldás lehet. Amit féltöltettel mosol azt szárítod, amit kell azt meg teljes töltettel teregeted.
Keress olyat amire sok év garancia van.
0
Sose hasonlíts össze egy 10-20-30 éves gépet egy most boltban kapható újjal, semmi közük egymáshoz belül, max ránézésre néznek ki hasonlóan, de azóta rengeteget silányult minden...
3
Te rontasz be mindenhova és kötsz bele a másikba, ahogy azt most is prezentálod, szóval ne feszegessük inkább, hogy ki van megkeseredve.
1
Vegyél valamit aminek tetszik a szine, vagy Jano segít a mosógépre csavarozni egy fregolit vagy bármit a te vergődéseden kívül.
0
Ne beszélj butaságokat!
Egyedül él.
Bőven jó a mosó-szárító.
0
Szia!
Már sok db. javításán, próbáján túl vagyok.
Igen, sokan mondják, hogy nem olyan jó mint külön - külön, de szerintem vállalható.
Én talán úgy jellemezném mint a rádióerősítőt...
Sokan arra panaszkodnak , hogy nem elég hatékony a szárításuk, de amelyik jó, hidd el megszárítja a ruhát tökéletesen, szekrény szárazra, persze ha nem tömi tele a gépet.
Új gépekről nem tudok nyilatkozni, a javítottak zömmel 5-6 éves, vagy régebbi gépek.
Az új inverteres gépeket nem szeretem, sok belőlük az inverter meghajtó/motor hibás, nehezen, vagy sehogy nem javíthatóak.
Ezekből a hőszivattyús nem elterjedt, létezik, de én még nem találkoztam vele.
Candyt nem vennék, de megnézném pl. az LG-t.
Mindegyiknél előfordulhatnak általános hibák, jellemző, hátul az üst mögött van egy műanyag "légcsatorna" az szokott eldugulni, viszont
könnyebb kitakarítani mint egy hőszivattyús gépet.
Egy két hátrány: Kb. fele annyi ruhát tud megszárítani rendesen mint a mosógép kapacitása (a női nem többsége szereti jól megtömni a gépet, ezért kell nekik a 10 vagy több kg-s, de így meg a szárító rész nem fog jól működni).
Talán kicsit több áramot fogyaszthat mint egy hőszivattyús gép.
Magasabb hőfokon szárít mint a hőszivattyús gép (a ruhák könnyeben összemehetnek).
És akinek opció, kevesebb szárítási program funkciók.
1
Ez a csend azt jelenti, hogy annyira mégsem az ördög műve a kombigép, csak a net híreszteli?
0
Nézd, ha a szárító funkciója mégsem jön be neked, még mindig van egy mosógéped. Nekünk nem volt szempont a szárítás, csak akciós volt, és akkor már legyen ilyen. Az idegentest csapdát 4 év alatt egyszer kellett kiszednem.
0
Sziasztok!
Egymásra szerelni a mosógépet es a szárítógépet?
Van hozzá rögzítő keret.
Vagy az már túl sokba kerül?
0
Szia!
Nekünk kombinált van, de nem a kompresszoros szárító, hanem valami gőzzel szárítós Whirlpool 6. érzék. Igazából azért vettem meg, mert 10 kilót tud mosni, a szárítással úgy voltam, hogy hátha jó lesz valamire. Szóval a szárítás az 4-5 óra és azért nem szekrényszáraz, de van, amikor elég, hogy szárazabb legyen, mint centrifugálás után.
A legtöbb nem tud annyi kilót szárítani, mint mosni, ezt bele kell kalkulálni.
0
Nálam egy személyre fog mosni/szárítani, szóval a mennyiség nem tényező, inkább a megbízhatóság aggaszt. Van Candy kombinált masina 135-ért is, kérdés, hogy mire lehet számítani tőle. Ha nem szekrényszáraz lesz benne a motyó, az sem probléma.
0
Lehet, hogy egy régebbi, de stabilabb típust kéne választani, mint egy újat, ha mindenképp ilyent szeretnél.
0
Használt masinával nem fogok kínlódni, nem gondolom, hogy használtan többre mennék vele, mint egy újjal.
Persze azt elhiszem,. hogy újkorában jobb volt, de az már rég volt.
0
Ami nem hőszivattyús, az kb egy sima mosógép megbízhatósága.
0
Szia!
Nekem volt 20 éve egy HOOVER
Mosó -szárító, még zománcozott üst. Az üst tetején folt egy sima fűtőszál, és egy ventillátor.
Nagyon sokat ment, és igazából, nem emléxem, hogy lett volna gond vele. Akár szekrény szárazra szárított :-)
Most, van egy ipari Hajdú Sirocco kb 50 éves:-) ventillátor, egy fűtöszál, és egy hatalmas dob. :-) . Van benne egy szűrő, azt viszont gyakran kell takarítani, mert a rengeteg szöszt gyűjti.
0
És a hőszivattyússal mi a helyzet?
0
Semmilyen nem javasolt hosszútávon, a candy pedig főleg nem. Alapból egy normál szárítógépben van egy nagy szöszgyűjtő szűrő, ami a keletkező szöszöket, amiből rengeteg keletkezik, összegyűjti, hogy ne menjen be a kondenzátor lemezek közé, mert eltömíti azokat, hanem csak a levegő áramoljon át. Na, ez egy kombinált gépben nincs, hanem jó esetben a kifolyó csövön keresztül távoznak ezek a szöszök, de a mostani gépek olyan szinten le vannak szűkítve, hogy a szöszök a nedvesség hatására összeállva eldugítják azt, tehát ripityára kell szedni pár évente, hogy ki lehessen takarítani... És ha a szárító rész hibát érzékel a mosógép rész is esélyes, hogy letilt. Mostanában volt több 3 év körüli gép, aminél mutatták a kollégák, hogy a fűtő rész légcsatornájában lerakódott rengeteg dzsuva durván leszűkítette, és szarrá ette a spiáter légcsatorna belsejét, és a ventilátort is... A régebbi kombi gépek sokkal többet kibírtak így is, de az újak, félelmetesen szarok, kispórolnak belőlük mindent...
De ha veszel mégis, vegyél rá 5 év + biztosítást, úgy nagy eséllyel pár évente cserét kapsz...
0
Szia!
Bizonyára Te is tudod - látod hogy, hosszú távon sajnos hőszivattyús gépek is ugyan így járnak, mert hiába van előttük a szöszgyűjtő, mégis eldugulnak, és nehezebb rendesen kitakarítani.
De ha még szerencséd sincs, akkor meg gázhiányosok lesznek mihamarabb.
Az újak meg... ahogy írod.
Sajnos a prémium kategóriás miele gépekből is egyre több a hibás, már fiatalon.
- Van egy régi 37 éves orosz hűtőm, a mai napig üzemel új kora óta, szerelőt még nem látott, nem elírás, több mint 100 ezer! órát ment a kompresszor benne, nem gázhiányos...
Miért nem lehet ma egy gépet így megcsinálni - szerintem tudjuk a választ -.
1
Igen, de ott legalább esélyed van valamit tisztítani, pl a szűrőt minden szárítás után, a kombi gépeknél szinte zéró, még ha gyakran csinálsz tisztítómosást, ezt a részt az sem tisztítja ki.
0
És mi a válasz?
0
Remélem ezt nem komolyan kérded.
Mivel így már nagyon elkanyarodnánk a topik témájától, egy szóban leírva: profit.
0