Üdv mindenkinek.
egy ismerősöm áll műszer vásárlási dilemma előtt.
A link egy példa
https://www.meromuszerek.hu/Maxwell-MP-25703-digitalis-automata-szines-k...
amit mérnél, felismeri....
ellenállás, egyen - váltó fesz, méréshatár is felismerős. Stb.
kinek milyen tapasztalata van ilyen, és hasonló műszerrel?
szia: nekem az NSZK-ból hoztak márkáért 1989-ben egy párját ritkító műszert,
neten nem találni semmit róla. mg mindig használom
10 éve elvittem egy mérőlaborba összehasonlításra, 3 %nál kisebb volt a mért érték minden üzemmódban
Bálint
1
Szia!
Mint a hátulján alul olvasható is; a Quelle katalógusból származik, OEM termék szokott lenni-noha egyik-másik néha megtalálható más név alatt is: erről aligha találsz valamit-max. az adatait a régi katalógusukból ...
Különben nekem is volt egy Universum Autorangig DMM-em; kb 40 éve vettem a Quellétől-akkor igen kedvező áron, de nagyon sürgősen tovább adtam rajta mert a kissé változó feszeket nem tudta követni-megbolondult a lassúsága végett velük :-(
Amennyire emlékszem rá, erre igencsak hasonlitott, de ez mán régi történet: homályos a képem.
0
Én személy szerint utálom az automata műszereket, de ízlések és pofonok. Ki kell próbálni mindkettőt és rájössz melyik tetszik és miért.
0
Szia
Nekem két műszerem van itthon és mind a kettő automata. Metex M385 és egy Testo 760-2. Soha nem volt gond azzal, hogy automata mindegyik. A testo-nál az automata mérés mellett, kiválasztható manuálisan is, de ezt igen ritkán használom. Ezeknél az a jó, hogy még véletlenűl sem tudsz mellé kapcsolni. Sokan azt mondják, hogy azért nem szeretik mert lassú. De az akinek nincs türelme kivárni azt a pár tized mp-ét, az nem tudom, hogy mennyire alkalmas olyan munkára, ami türelemhez kötött.
0
Inkább nevezd meg rendesen: Auto-Range.Rá van írva.
A méréshatárváltás automatikus, nem a műszer.A mérés funkcióját ki kell választani.
És ha rosszul választod ki a mérés funkcióját, mellé tudsz fogni.
A Testo nem rossz, van benne védelem is, de mindenre az sem hatásos.
Ezek az új műszerek szinte mind nyomógombos funkcióváltósak, egyszerű az oka, nyomógombot könnyebb gyártani, mint jó, megbízható forgókapcsolót, a megfelelő érintkezőkkel, és pcb-t a megfelelő felületi bevonattak, kivitelben.
1
Szia!
https://elektrotanya.com/content/vezetek-azonositasa-100-eres-kabelkoteg...
Ez egy türelemjáték. Ehhez tényleg az kell, hogy ha rárakod egy vezeték végére az egyik csúcsot, a másikat meg végighúzod a tüskéken, akkor azonnal csippanjon. Próbáltam már vezetéket keresni olyan műszerrel, aminél várni kellett, hogy hangot adjon. Vagy lehetetlen, vagy órák hosszát ott ülhtsz mellette.
De még egy jó példa arra, hogy mire alkalmatlan egy olyan műszer, aminél várni kell a hangra: ha két kábel mozgatás hatására összeér. na ilyennel nem találod meg ezt a hibát.
3
Kezdődiiik... Látom ezt ismét bele kellett írnod... Én voltam/vagyok az egyik, akivel már összevitatkoztál műszer témában, és szerinted alkalmatlan az ilyen türelmes, méricskélős munkára (amit 30 éve csinál)... Miért ennyire nehéz elfogadnod, hogy mások az emberek, más mérésekre is használnak műszert nem csak arra amire Te a digitális technikában, ezért más szempontok alapján is választanak műszert. Pl hogy szakadásvizsgálónál azonnal sípoljon... Nem kell mindenkire folyton ráerőltetni a véleményedet...
Amúgy Jaca is osztja a másik (türelmetlen) oldal véleményét: "És ami fontos, a szakadásvizsgálónál ha összeérinti a két csúcsot, azonnal sípoljon. Ha ezt nem tudja, egy szakadozó vezetéket sohasem fog megtalálni a műszerrel..." Egy műszer legyen aránylag gyors, ne kelljen 5 másodperceket várni arra, hogy végigléptesse a méréshatárokat pl MegaOhmtól kis értékű ellenállás mérésekor.
Én pl emiatt előnyben részesítem a manuális méréshatárváltósokat (van összehasonlítási alapom, mindkét fajtát használok).
1
szia. Bocsánatodat kérem. Nem vitatkozni akarok. Lehet igaz is amit írsz, mert valóban, ha mondjuk egy szakadást mérsz egy kábelen és ehhez mozgatni kell a kábelt, valóban nem azonnal sípol. Ez tény és való. De nem mindenki egyformán használja az adott műszert. Én amúgy sem hallom már a sípolást, így a kijelzőre hagyatkozom leginkább. Én ilyen esetben mint amit az előbb megemlítettetek, a műszer kijelzőjét nézem, és ha már egy pillanatra is megmozdul a kijelzőn lévő számláló, azonnal tüzetesebben megnézem. De tényleg nem vitát akarok ebből, mert nektek is igazatok van. Én ebben türelmesebb, sőt lassabb vagyok.
0
Üdv.
Mastech MAS-345 műszert (is) használok évek óta, automata/manuális méréshatárt is tud. Alap mérésekre tökéletes. Nem egy szkóp, nem tud RMS-t de árához képest stabilan megbízható.
https://toolboom.com/en/digital-multimeter-mastech-mas345
0
Üdv!
Nekem van egy ESCORT 95 nevű automata műszerem, de inkább egy manuálist használok, mert a manuális gyorsabban mér. Minden mérésnél kell várni, amíg megtalálja a megfelelő méréshatárt....
1
Üdv!
Én eddig (sem magam, sem teszteket nézve) nem találkoztam olyan műszerrel, aminél ne akartam volna inkább kézzel kiválasztani a méréshatárt. Még egy aránylag gyorsan reagáló műszer is borzasztóan belassul, amíg megtalálja a mérendő értéknek megfelelő beállítást.
Mivel én tudom mit akarok mérni, így ez nem probléma, sőt segít a látottak értelmezésében, még annak is információ tartalma van, ha méréshatáron kívül van a mennyiség (azon kívül, hogy elrontottam valamit...)
Plusz agymunkát igényel, hogy a leolvasásnál arra is odafigyeljek, hogy éppen milyen méréshatárba rakta magát, és akkor a kijelzett számok mit is jelentenek.
Az meg különösen idegesítő, amikor egy változó jelet akarok mérni, és méréshatárt vált közben.
Na mindegy.... Ez az én véleményem....
G
2
Szia!
Nekem melóhelyen egy Fluke műszerem van, autoomata. A sebességével sohasem volt gondom, ha kellett, át tudom rakni manuális méréshatárba is. A leolvasás nem okoz gondot, és mikroszkóp alatt méregetve megőrülnék, ha méréshatárt kellene kapcsolgatnom. Itthon viszont két Metex 3800-asom van, amit szintén imádok.
1
Szia.
Nekem is egy Metex-em van. Automata, induktivitás, kapacitás, freki, ellenállás, A, V,
Soha nem volt gond a sebességgel
0
Szia!
Semmiképpen nem vitatkozásból:
Nekem elérhetetlen álom egyenlőre egy Fluke...
A Fluke nem Aneng és Maxwell kategória.
A M-3800-as pedig nem automata. Nekem az első digitális multiméterem egy ilyen volt. Megvan a mai napig is, de inkább már csak vitrinben van. Megtartottam emléknek.
Egy Habotest HT118A-m van, ha pontos mérésre van szükségem, de mindenre inkább egy Maxwell MX25201-t használok, mert az nem automata, illetve van egy Mastech My-68 is, ha az analóg skálára van szükségem. Ez utóbbinak tényleg analóg a csíkja, nem úgy, mint a Habotest-nél, ahol kb parasztvakítás, mert ugyanabban az ütemben vált, mint a számjegyek...
G
0
Szia!
Tudom, hogy a Fluke más kategória, de Maxwell kategóriában is biztos akad, aminek nem negyedóra végigpörgetni a méréshatárt. Ez a Fluke kb 1 másodperc alatt pörgeti át magát a megaohmos méréshatárból, ha egy 47 Ohmos ellenállást mérek vele.1997-ben mutatták be ezt a típust, ami több, mint 25 éve volt. Azóta csak fejlődtek annyit a processzorok, hogy ugyanezt a sebességet elérjék. Igaz, akik a programokat írják, azok meg visszafele fejlődnek...
2
Szia!
En egy ANENG 618A-t vettem 5 éve 18euroert , nem is tudok nélküle élni, a lényeg hogy ne CR2032 elemmel menjen, ebbe 2db AAA elem megy. Automatán eloször AC-t keres ha nincs azutan DC-t, azutan ellenallast.
De Touch gombbal váltható. Mér 60.000µF-ig, 60MΩ, kabel szakadaskereso (fazis erzekelo),AC600V, DC600V, gyors futyulos diodateszter. Ennyi pénzt biztos megér. Muszerkabelt kelett cserelnem, meg mostmár nagyon karcos az elolapja.
Mostmar gondolkozok egy ANENG 615-ösön ami már Litium akkus és áramot is mér.
0
Szia!
Ez szerintem, félreértés, a SELvagy a FUNC gombbal kell kiválasztani, mit akarsz mérni.
Szép, csicsás műszer, de egy körkapcsolós automata sima 4,5 digites kijelzővel többet ér. És ami fontos, a szakadásvizsgálónál ha összeérinti a két csúcsot, azonnal sípoljon. Ha ezt nem tudja, egy szakadozó vezetéket sohasem fog megtalálni a műszerrel. Tudjon 2000VAC-ig mérni, és az sem árt, ha kondenzátort is.
2
Tudjon 2000VAC-ig mérni...
Az ilyen műszer az olcsóbb kategóriában meglehetősen ritka. A gyakoribb az 1000 VDC, 600 VAC.
De 600 VAC-nél nagyobb mérési feladat sem gyakran adódik. Spec mérőcsúgy kell hozzá, megfelelő szigeteléssel.
Sok DMM megfordul a kezeim között, jó még az UNI-T, szerintem a Maxwell mint márka sem rossz. A konkrét típust nem ismerem.
0
A drágább kategóriában is ritka a 2kV,(Én még nem találkoztam ilyennel...) a CATII/CATIII besorolás alapján a 600V/1kV a standard, a kézi multimétereknél.
A topicnyitóban az "automata" műszer félrevezető lehet, habár a linken ezt írják:
A teljesen automata multiméter előnye, hogy a mérés során a készülék automatikusan felismeri melyik funkcióra van szükség és abban végzi el a mérést.
Mivel a műszeren van Select gomb, ez inkább automata mérés/ méréshatár kiválasztás, innen meg eléggé marketing a dolog.
A kérdés inkább az , hogy milyen típusú mérésekre kellene műszer, illetve a felhasználó kezdő, vagy már tapasztaltabb.
Szerintem sokat keverik a dolgot az Auto Range-el, ami nem jelent automata mérést, csak egy mérési funkción belül automata méréshatár váltást.A kettő nem ugyanaz.
Ha meg már pénzt ad ki az ember, érdemes olyat venni, amit hosszabb ideig használ,és magasabb minőséget képvisel.
Pár kudarcélménytől megkíméli magát az ember....
De visszatérve a kérdésre, automata műszerem nincs, de használok Auto-Range műszereket, és manuális méréshatárváltóst is, mindegyikkel tudok dolgozni.Készség,és képesség kérdése, mint szinte minden más műszaki dolog.
2
Mi ilyet (is) használunk, az árát (netto 23.000Ft) megéri: TENMA 72-7780 (Farnell: 2450662). Manuálisan is lehet méréshatárt beállítani, True RMS, 3.75Digit kijelző ("6000"), sok funkció, AA 1.5V × 2 aksival megy, rögtön sípol. CAT III 600V
Egy dolog idegesít: hamar kikapcsol magától. Persze a hosszú Fluke 175 jobban kézreáll, csak 6x annyiba kerül.
0
Nem rosszak ezek, az áruk meg elég jó
Ez a Tenma fut még Multicomp, GW Instek, stb néven is.
Az automata kikapcsolás nem rossz dolog, de néha valóban bosszantó.Az a jó ha kikapcsolható.
Sokan írják a folytonosságvizsgáló funkciónál, hogy elvárás hogy rögtön sípoljon.Nem hinném hogy egy multiméternél ez a legfontosabb, de kinek a pap, kinek a papné.
Én nem a céges műszereimből indulok ki, mert az nem az enyém, nem én vettem, nem csak én használom, nem volt semmilyen ráhatásom.
Nem ragaszkodom egy multiméternél ahhhoz sem, hogy legyen kapacitásmérés, arra van külön eszközöm, mint ahogy érpárbeazonosításra/keresésre is.(Mindenre a megfelelő eszközt, ezt vallom.)
A kommersz multiméterek, (legyen mondjuk 50000Ft alatti kategória) inkább az univerzális használatra van kihegyezve.
(Minél több mérési funkció, kisebb extrák-zseblámpa funkció, szines kijelző, stb)
Ezzel ellentétben az ipari használatú eszközök inkább a pontosságra, ergonómiára, strapára vannak tervezve, lásd Fluke műszerek.
Ezeknek a műszereknek nem a hobbisták a célközönsége, inkább a szakemberek, akik napi szinten terepen nyúzzák az eszközt.
Azt mondom találja meg mindenki a saját elvárásainak, szintjének megfelelő eszközt.Kár erről vitázni, az igények, a rá szánt összeg,
mindenkinél más és más.
Én speciel úgy vagyok vele, hogy megveszem a drágábbat, egyrészt mert munkára kell, nem csak hobbira, meg öreg fejjel már megengedhetem magamnak azt, amiről kezdőként csak ábrándoztam.
4