Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami megbízható módszert, amivel meg lehet állapítani, hogy milyen állapotban vannak a pogácsák?
- ESR mérő nem mutat értékelhető különbséget.
- 3A-nál sem tudtam jelentős különbséget mérni a relé kontaktjain.
A reléknek többnyire az a hibájuk, hogy összeragad a kontakt, nem az, hogy nem kapcsol. Induktív terhelést kapnak (hűtőgép-kompresszor)
Jácint
Szia,
ezt nem igazán értem.
Üdv. János
0
Szia!
Az induktív terheléstől összeolvad a két pogácsa, és nem enged el a relé, zárva marad.
0
Szia, értem, így már érthető,a gond az , hogy sajnos az érintkező pogácsa nem minőségi (ipari ezüst) anyagból készült. Ūdv.
0
Szia!
Nem az a gond, hanem az, hogy nincs RC tag. Fűtőszállal örökös lenne, de induktívra nincs felkészítve.
0
10 tesztelelésből 10X jó?
Vagy...
0
Üdvözletem!
Javaslom a beégő pogácsákhoz kiszámított munkaponttal beállított LED-et berakni. Ha beég a pogácsa, akkor a LED nem világít, vagy a bekötés szerinti funkciónál állandóan világít és már lehet is cserélni a relét.
Én ezt tettem többször hasonló esetben. A biztosítékokkal, akár hálózati 230V esetén is, a biztosíték kiégése esetén a párhuzamos LED jelzi, hogy melyik biztosíték égett ki, azzal, hogyha világít a LED.
Felesleges mérési találmányokkal bonyolítani egy egyszerű feladatot. Még mindig van ott mit mérni, ha zárlat, vagy egyéb probléma miatt égnek be és ragadnak össze az érintkezők.
üdv
RTZ
0
ssszia !
Ugyan jó ötlet --látható. Csak a leválasztás +az érintésvédelmi probléma hagy kivánni valót.!!
Milyen figyelmeztető feliratot raknál a biztihez? hiába kapcsoltad le ...továbbra is ráz.
0
Hali!
Nagyon elterjedt módszer az ipari elektronikában a ledes biztosíték indikátor. Nem a kismegszakítókra kell rakni, mert az úgyis látható, ha kiold, hanem az olvadó biztosítékokra, meggyorsítva a hibakeresést. Ha pedig matatni kell benne, akkor általában úgyis lekapcsoljuk a cuccot kivéve, ha feszültséget vagy áramot kell mérni.
1
Mivel váltófeszt kell (kellene) mérni!
Ráadásul átlagos (6.000.-Ft) DMM-el nem mérhető értéket Ezért miliVoltmérő kell!
0
Szia!
Ezzel én is görcsöltem. És pont ugyan ilyen omron relékkel. Típusra pontosan. Klímavezérlőben laktak. Az volt a jelenség, hogy behúztak, mindig hibátlanul indultak, de le nem állt soha a gép... És mindig össze voltak égve a pogácsák. A megoldás sajnos mindig a csere lett, van schrack, meg omron is, ami picit magasabb, de átlatszó a burka. Olyat tettem a helyükre. Azon látszik, ha beég. Az a gond, hogy hiába méregettem erre való kis, 1ohm alatti tartományú 4 vezetékessel, mindig jó volt, mert ha nincs szikra, nem ég össze.. próbáltam a bontó kontaktból is következtetni, de az sem volt jó támpont, mert a bontó, mivel nem volt használatban, évek alatt simán mutatott ohm-tizenohm értékeket jó relénél is..
Ez a fajta valahogy érintkező matériára nagyon gyenge lett.
0
Megér egy cserét az a 600ft.
2
Nem a 600Ft-on múlik. 10 kontrollerből 9-ben a relé a hibás. De a tizedik is valamiért a hibásak közé került, ezért lenne jó tudni, hogy a kivett relé milyen állapotban van. Egyik opció, hogy szétbarmlom a relét, de az idő. A másik lenne, hogy rámérek, ha jónak mérem, akkor azt a vezérlőt tovább faggatom.
0
Ha 10-ből 9-ben rossza a relé, akkor a tizedikben sem jó, csak még működik valamenyire.
Ha 9-ben relét cserélsz akkor a 10.-ben miért ragaszkodsz a **** reléhez ?
Amelyik relé csere után nem megy azt faggasd tovább.
A hogyan mérjem meg hátha sikerül talán igaz is tanakodás nem idő ?
3
Nem a reléhez ragaszkodom.
Kapok 10 darab vezérlőt, hogy rossz. Nincs hibamegjelölés. Amelyikben jó a relé, annak más baja van. Ezért lenne jó tudni, hogy milyen állapotban van a relé.
0
Értem mit mondasz, de nem tudod meghatározni méréssel a pogácsa állapotát.
Annyit lehet mérni, hogy kapcsol vagy nem, de azt, hogy a 3mm-es pogácsa mennyire kráteres, mennyi a nettó ép felület ..stb csak szemre megy. Vagy durván megterheled, de prellegést és egyéb mechanikai károsodást nem fogja megmutatni.
Plusz ohmosan terhelheted, meg mérheted, az induktiv kapcsolás hatását nem fogja mérni egy mOhm mérő sem.
1
A vezérlőnek van tesztáramköre megépítve nálad?
0
Van, de az a fenti teleket is jónak mutatja, kapcsolnak. Csak néha összeragadnak.
1
szia: van az érintkezőkön szikraoltó kondwnzátor?
Bálint
1
Szia!
Nincs. És nem is lesz. Gyári cucc, így kell elfogadni.
0
Hát ha gyári cucc és így kell elfogadni, akkor szorgalmasan cserélgesd a relét. Ha a gyártó eleve 1-2 év élettartamot tervezett a készüléknek (már pedig ívoltás nélkül ennyit bír)akkor kár ezen rugózni.Tesztelésre időt kár pazarolni ilyen olcsó relénél, mert a tesztelésre fordított idő nem áll arányban a tesztelt alkatrész értékével. Vásárolsz egy rakás relét és szorgalmasan cserélgeted amíg bírja a nyák,-vagy teszel rá utólag RC tagot. Leválasztásra relé eleve alkalmatlan(ehhez kicsi az érintkezőtávolság), ilyen alkalmazásnál pedig nem is elvárás.
0
Nem a relécserét akarom megúszni. Az élettartam sem egy-két év, 16A-es relé, a terhelés kb 300W, de ez tökmindegy. A hibás darabok jó pár évet lehúznak.
A hangsúly azon van, hogy ha kezembe veszek egy ilyen darabot, akkor elég csak a relét cserélnem, vagy van-e más baja is. Kiveszik a gépből, és raknak bele egy másikat, a gép megy tovább, ez meg hozzám kerül. 95%-ban a relé hibája miatt cserélik. A maradék 5%-nál a relé jó állapotban van. És nem mindegyiket tudom tesztelni, max annyi, hogy feszültség alá helyezem.
0
300W induktív terhelés-különösen ha motorindítás- pont eléggé megterhelő egy 16A ohmos terhelőáram kapcsolására alkalmas relének. Korábbi munkahelyemen 3A-es relék kapcsoltak AC kontaktorokat. A kontaktorok teljesítményfelvétele a gyártó szerint 2,4W volt, tehát igazából a kapcsolandó áram max. néhányszor 10 mA 230V AC feszültség esetén. 6,3mm széles Lütze reléket használtunk a berendezés készítésekor, mert ezt a márkát akkor jelentős kedvezménnyel tudtuk megvásárolni(közel 100 db reléről volt szó).
Az első problémák már a beüzemelést követő napokban jelentkeztek, ugyanis ezek a relék ettől a minimális áramtól is összeragadtak, így működési zavarok sorozatát okozták. A megoldás az összes relé cseréje lett,és az OMRON 6A-es SL szériája került felhasználásra. Mindezt csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, induktív terhelésnél mennyire lényegtelen tud lenni a relé névleges terhelőárama. Ha az ominózus áramkörből gyakran és többet is javítani kell, akkor én inkább magának az elektronikának a tesztelésére építenék a valós működést realizáló tesztáramkört. Azzal egyéb hibákat is ki lehetne szűrni.
0
Szia!
Ezres nagyságrendben javítottuk a Fornettinek a kemence elktronikát. Azon volt egy 30-es relé a fűtésnek. Mindig cseréltük, amint bejött javításra, bármi gond is volt a panellel. A javítást dokumentáltuk, így követhető volt, mi lett cserélve. Ha visszajött más hibával pl egy hónap múlva, akkor értelemszerűen nem cseréltük.
Ezért tanácsként azt tudom mondani, cseréld és írd rá pl a csere dátumát. Nincs értelme vacakolni vele, főleg hogy induktív a terhelés, és még snubber ák. sincs. Anno mi is mindent is kitaláltunk az állapot mérésre, de nincs tuti megoldás, ami ilyen nagyságrendben jó lehet.
KN
0
Szia!
Igen, én is cserélem a relét, és én is ráírom, hogy mikor. Akkor ez a téma el lesz engedve. Csak el akartam kerülni, hogy látszólag javítatlan terméket adjak vissza. Nem is nekem lenne igazán kellemetlen, hanem annak, aki kimegy a helyszínre, és betesz cserére egy ilyen darabot. A gép nem javul meg, őt meg elviheti az erdőbe, hogy máshol lehet a hiba.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Cseréled a reléket,gondolkodás nélkül aztán teszt. Ha nyűgje van még azt is megjavítod.
Teszt. Aztán mehet a szerelőnek.
Így minimalizálod a hibázás lehetőségét.
Max schrak-ot teszel helyette és kiválasztasz egy jobb érintkező anyagot. Kb ennyi, amit tehetsz.
KN
1
Én a helyedben , ebben az általad említett helyzetben , automatikusan minden relét cserélnék
0
Szia!
Álltalában nem , A POSTA telefonközpontjaiban is a szemrevételezés játszott. (270 000 jelfogó? )
Ha erősen induktiv , meg a cosφ is 0,5 akkor célszerű egy RC tag. ált a 10-47-100 R +10n----470nF
méretezés innen;https://www.prominent.de/resources/DataSheet/Hungarian/9283/985779-BA-DM...
Viszont megszűnik a leválasztás!!!!
A zárványokat sima polirpapirral lehet eltüntetni.
a polirozást sima nyomtató papirral lehet elvégezni.
2-5 ilyen karbantartás után akár cserélni is lehetne?
0
Szia!
A relék zártak, így nehéz a szemrevételezés. A képeken lévőket szikével hasogattam fel. A legtöbbnek csak ez a relé a baja, de amelyikben jó a relé, ott más hibát kellene keresnem, ezért lenne jó tudni, milyen állapotban van.
0
Milivoltmerovel mered a 3A-es kontaktuson feszt?
0,1 Ohm X 3A = 0,3 V
0
15A-nél 3 miliOhm különbség, ha jól számolok. 150mV és 100mV.
1
Szia Jaca!
Sztem a szemrevételezés itt màn nem okvetlen lesz megbizhato; kellene egy szkopolas kepes meröfej szerü megoldast csinalnod- amit akàr csak rà klipszelsz a mérendö érintkezökre-relére:
A vezerlessel triggerelt csatornan latni kell a kimenet allapot valtozasat, ill az impulzus lefutasat/felfutasat.
Egyertelmü, hogy van-e valtozas:
-össze sült ha nincs,
-avagy szakadozo-kb prellegö a pulzus "homloka"_ha màr egettek a pogàcsàk, de még müxenek...
Kari
0
15Aac X 0,1Ohm =1,5 Vac
Ha sz*r
Akkor lehet pl. 0,1-1,5-4,5 Ohm (ahányszor kapcsol , anyiszor más és más)
Bizonytalan kapcsolás
Beégett kontaktus
0
100 mili Ohm Akkor jó
0
Szia! Mérés helyett cserélni mind és kiszámlázni. A gond, hogy akárhogy méricskéled (pl terhelve)nem valószínű, hogy tökéletes, függ a sinus hullám csúcsától amikor kapcsol.... Nem ér annyit, hogy egy hét vagy hónap múlva megint ki kell menni javítani.
2
Szia!
100miliOhm-nak kell lenni
MiliOhm mero?
Zsebkutyurol irtam
0