You are here

Hűtőszekrény jegesedés

9 posts / 0 new
Last post
LittleSV
LittleSV picture

Sziasztok,
Nagyon alap kérdés, ezért bátorkodtam ebbe a topicba tenni. Adott egy samsung alulfagyasztós hűtőszekrény. A felső hűtő rész hátuljában az 1 és 2. polcok között egy kisebb "jéghegy" (~10*20*10cm) alakult ki. Igaz több hét alatt nőtt ekkorára, de csak most jutottam el addig hogy leolvasszam az egészet. Olvasztás és takarítás után a hátső falon belül 2 repedést találtam, és olvadás szerű nyomot (szintén a repedésnél). Még az sem lehet hogy valamelyik háziasszony forró edényt tett bele, mert a repedés és az olvadásnyom (ami ráadásul mint ha kívülről lenne) a polc mögött van.
Bekapcsolás után, a teljesen szárazra törölt belső rész elkezdett "zúzmarásodni". Igényesen powertape-pel 3 rétegben megragasztottam, hátha segít a repedésen :)
Jobban belegondolva már új korában sem volt tökéletes, a legkisebb fokozaton is nagyon hűtött, de sajnos anno ennek nem kerítettünk nagy feneket, mert ugye a hűtő azért van hogy hűtsön. A hűtő kb 6 éves. Érdekes a 12 éves no frost samsung hűtőm még mindig hibátlan.

Látott már valaki ilyen repedést? Illetve a jegesedés lehet ettől? Nyilván a gáz nem szökhet itt, gondolom nem a hűtő falában kering a gáz (vagy de?).
Köszönöm!

Comments
Csaba1002
Csaba1002 picture

Szevasztok!
Elektrolux felülfagyasztós ugyan ezt csinálja. Egy ponton a hátfalon, a normál hűtőtérben, fent,  olyan méretű jégtömböt lépes produkálni, hogy elkezdi a polcot a jég előre tolni, míg az ajtó beleütközve bezárhatatlan nem lesz. Kivéve a polcot, olyan kilós méretű jeget sikerült lefeszegetni. Kitakarítás után, pár órával már el indul a jég képződés ugyan ott. Új korától ilyen. A hűtőterek hőmérséklete normális. Repedést viszont nem láttam az adott helyen. Lehet, hogy konstrukciós hiba?
Csaba

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: az ajtógumit és a tapadó felületet erős mosószeres vízzel töröld át, ellenőrizd, hogy nincs-e rés az ajtó zárásakor

Bálint

0

LittleSV
LittleSV picture

Szia. Ez megvolt. Nem is az ajtó körül jegesedik, hanem a hátfalon, és ott is egy pontban.

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: ez  helytelen megközelítés.
Ha nem jut be a hűtőtérbe nedvesség, nincs ami lefagyjon

Bálint

0

LittleSV
LittleSV picture

Szia.
A repedésre gyanakodtam, ott nyilván bejuthat levegő, ami lecsapódhat. Gondoltam a powertape megteszi a hatását, de nem. Sőt a ragasztás dudorodik kifelé. 
Ezért is kérdeztem itt mint alap kérdés (hol kering a gáz, mit okozhat a hűtő belső falának repedése stb).
Az ajtó gumi látszólag jól zár, fertőtlenítve, tisztára mosva, rést nem látok. Beülni nem tudok belülre, de zseblámpázni még tudk hátha látok kiszűrődő fényt.
A régi no frost samsung legalább becsukáskor behúzza az ajtót, ki sem lehet nyitni, sokkal praktikusabb, ez meg egy "gagyi" fajta samsung...

0

kisandras79
kisandras79 picture
*

Szia !
Azon a repedésen keresztül a szigetelés megszívta magát nedvességgel,annak résznek a szigetelése ezáltal nulla.A szívóoldal egy szakasza azon helyen fut a szigetelésbe ,és mivel ott a vizes szigetelésnek nincs szigetelő képessége ,azért fagy ott ki.Annyit lehet vele tenni,hogy a vízbeszivárgás helyét tömíteni kell ,és a vizes szigetelést ki kell szedni (vésni,bontani) a gép hátulján keresztül,majd visszahabosítani.
Üdv:András.

0

LittleSV
LittleSV picture

Szia,
Köszönöm szépen az infót, ez így tényleg logikusnak hangzik. Talán a téliszünetben lesz időm szétbontani. Még két kérdés, ez a fajta műanyag mivel foltozható (gondolom ragaztáskor valamilyen rugalmas ragasztó kellene a hőtágulás miatt), illetve mivel kell visszahabosítani (sima PU hab?)?
Jobban visszagondolva volt fél éve egy gyors leolvasztás (forró vizes lábas a fagyasztó részben), ami lehet nem használt a hűtőrácsban lévő gáznak?! Azóta vannak anomáliák (néha "nyikorog", zúg, csordogál -gondolom a hűtőközeg-). 
Köszönöm.
Üdv, Gábor

0

kisandras79
kisandras79 picture
*

Ha már úgyis szétboncolod ,akkor belülről megragaszthatod Fbs-sel hogy ne látszódjon.Sima PU-habbal szoktam szigetelni.

0

Sponsored links