Sziasztok!
Sikerült a végére járnom, kiművelnem magamat!
Tehát az ipari akkuk töltőáram igénye:
Minimum 1 amper, de maximum 1C. Elvileg lehetne akár 4~5C-vel is tölteni, de semmi értelme sincs, mert egy 1C vel induló 2 órás teljes feltöltést az 5C vel induló töltés is maximum csak 1,5 órává képes redukálni. Értelme nem sok van. Az akkuk meg nem szeretik.
Védőelektronika:
Mindenképp a cellaszámnak, a cellákból tartósan kivehető áramnak, a fogyasztásnak megfelelő elektronikát kell rátenni.
Töltőfeszültség:
Cellánként 4,2 volt. (A védő elektronika végett elvileg a cellánként 4,3 volt is elfogadható, de a 4,2 volttal élettartam növekedés érhető el...)
Üdvözletem!
Amit tudok:
Kapocsfeszültség 4,2 volt töltő áram 1 .... ---- ..... 5C, akku függő.
Ipari cellákról lenne szó, praktikusan kéziszerszámokba.
A konkrét gondom az lenne, hogy ha feszültség generátoros, áramkorlátos töltőt csinálok, akkor a töltés végén a töltő áram csökken. Nyílván.
Azon töröm a fejem, hogy áramgenerátoros töltés csinálnék, feszültség komparátoros lekapcsolással.
Tehát az áramgenerátor üresjárati feszültsége magasabb lenne a cellánkénti 4,2 voltnál. Így biztosítani lehetne a 4,1 voltos kapocsfeszültségnél is a (pl.) 2C töltőáramot.
Ehhez az ötlethez kérnék elméleti és gyakorlati segítséget, ötleteket, kiegészítést, tudást!
Kiegészítő infók: https://elektrotanya.com/comment/439382#comment-439382
Ui.: A lekapcsoláshoz 2 komparátort tervezek. Egyet 4,2 voltra, egyet 4,3 voltra, hogy biztosan biztonságos legyen. Valamint a nagy áramú töltés lekapcsolása után a lekapcsoló relé átváltana feszültség generátoros után töltésre (4,2 volt 0,1C), mert a lítium cellák is vissza esnek egy picit. Így biztosíthatnám a valóban tele töltést.
Köszönettel!