Üdv, van egy kb 5 éves keveset használt siemens WT45W460BY szárítógép, ami egyre kevésbé szárít. Ez egy hőszivattyús kondenzációs és kondenzvíz is kevés képződik a gép meg kikapcsol, mintha kész lenne. Volt kint egy szerelő, aki szerint kevés a gáz benne és nem is érdemes tölteni, mert 1-2 hónap és újra elszivárog, csere alkatrész meg nincs. A párom volt vele, annyit mondott még neki, hogy a kompresszorba bejövő és kimenő cső nem elég meleg, illetve hideg. Meg valami szenzort még ellenőrzött előtte, de az okés volt. Szétszedtem én is és a meleg csövet bőven meg lehet fogni, kb 35 fokos, a hideg pedig 8-10. Töltő csonk sajtolással van lezárva. Siemens szerint sem lehet tölteni és cserélni sem. Leállni meg gondolom a gyenge hűtés miatt kevés kondenzáció miatt áll le, mert azt hiszi, kész van. Ha sok a ruha benne, akkor újraindul, mert a nedvesség érzékelője érzékeli, hogy vizes a ruha, de ugye akkor se szárítja meg. Van valakinek ötlete? Mert amúgy elég újszerű, igen bosszantó és drága lenne kidobni.
2022, July 27 - 20:34
#1
Azért ki ne dobjad. Szét kell szedni darabokra és kipucolni az elpár és a kondenzátor hűtőbordáit. (magasnyomású, locsolótömlő...) Összerakod és főpróba. Ha ez után megy akkor örül és használod tovább. Azért a legtöbb esetben ez a megoldás. És sajna igen ha ez nem jön össze akkor szerelő. Nagy szerencsével a lyuk olyan helyen van, hogy beforrasztható vagy tömítőfolyadék. Azt, hogy ezt ki mekkora sikerrel műveli már más kérdés. Azért ehhez a javításhoz már tényleg sok sok drága szerszámra és rutinra van szükség. A tisztítást megtudod csinálni ha van némi affinitásod hozzá. spórolsz vele 25-35eft ot.
0
Szia, szval lehet hogy csak koszos a párologtató és kondenzátor része? És elég lenne neki egy takarítás? Mert a szétszerelés nem gond, affinitás, szerszám van, csak feleslegesen nem akarnám magam szivatni. A szerelő nem gondolom, hogy így szétszedné, a kompresszorhoz simán hozzáférsz az egyik oldala leszerelésével, a csonk is ott van rajta. Szedjem szét és takarítsam ki?
0
Teljes szétszedésed azt jelenti , hogy a forgo dob ki , és a dob állati rész meg az alja közt van a hőcserélő . Hogy hozzáférj le kell venni a felső részt , 50-60db csavar , ráfektetett vezetékek , motort , csatlakozok , de ha kalorikusan rossz a gép az egész munka annyit fog érni mint a halottnak a szentelt víz . Kalorikus hibát bizonyos tapasztalattal 99% be lehet határolni tapogatással , és gondolom a szaki aki ezt megállapította , és értet is hozzá , de a nyomás oldalon egy méréssel ( ha hozzáférhető ) ezt pontosan be lehet határolni .
0
Igen szinte az utolsó csavarig sajna szét kell szedni mivel az elpár és a kondenzátor legalul van. Igen melós sok szerelő inkább hozzá se nyúl. Keress videókat biztos lesz.
0
Szia, pedig azt el kell engedned.
Illetve meg kell érteni, hogy nem veszünk hőszivattyúst, mert pénzkidobás az egész.
A legszarabb gép amit valaha legyártottak szárítógép címszó alatt.
Egy rakás hulladék az összes.
1
Az előző kivezetős volt, de azt eladtuk a régi házzal. Sajnos már nem nagyon tudsz mást venni, meg ez kevesebbet fogyaszt. Persze, ha csak 5 évi bírja, akkor nem jön ki a matek:(
Töltetett itt már vki? Mert már találtam olyat, aki tenne rá szelepet, rakna bele olyan anyagot, ami tömít, lenyomáspróbázná és megtöltené. 20-30e előzetesen. Annyit még beletolnék.
0
Szia, én adtam párnak esélyt, de egyik sem jött össze. Rövid időn belül újra eltűnt belőle a gáz, ugyan úgy csináltam ahogy te leírtad. Kapott tömítő anyagot is, stb.
Sajnos ezek 5 éven belül megadják magukat, bármilyen márkáról van szó. Javíthatatlan kategória, betegágy az összes.
Takarítani sem tudod rendesen, elcseszett egy valami.
1
Hello!
Kifejtenéd bővebben? Nem látom át, mi is indokolja ezt a meglátásod a hőszivattyús szárítógépekről.
0
Konstrukciós hiba az egész technika . Szedj szét egyet . A ruhákról lefújt levegőt előbb lehűti , hogy kondenzálódon a víz , utána felmelegíti , azt ruhákra fújja . Pöszmöt szúró nem csodaszer .A hőcserélő (nem kivehető) tisztítása csak teljes gép szétszedésével lehetséges , szivárgástömítők meg nem képesek minden szivárgást lezárni , pl. ha az elpárologtatóban vagy a kondenzátorban lyukak szivárognak , gyártó ezek cseréjét javasolja . Biztos szivárgásmentes állapotot , csak 1/24 h nyomáspróbával (nitrogén ) lehet megállapítani , de esetleges gáz szőkés is így megállapítható (fül, buborékképző folyadék ,formálógázszivárgáskereső műszer ). Egyes gyártók nem is láttak előre a kalorikus javítást , komplett fűtő-hűtő egység csere .
4
Szia!
És akkor még kimaradt a legdühítőbb, hogy alu az egész. Egyes öblítők/mosószerek (nem tudom melyik) ami benne marad a nedvességben, egyszerűen megeszi egyes részeit. Szedtem szét olyat, ahol szó szerint egy habos mocsoknak tűnt ami a hőcserélőn volt, de aztán kiderült puceválás közben, hogy az maga az alu :) El is engedtem.. Semmi értelme...
Megint ilyen barom EU marhaság, hogy nem fogyaszthat X Watt felett. Értem. Az nem ződ.. De az ződ, ha egy gép 3 évesen szemétbe megy? AZ marhára.. Mint a porszívóval.. Meg a mosógéppel. Nem fogyaszthat X liter felett. nem tudom. Szerintem mosni vízzel lehet. Ezért benne marad a ruhában a vegyszer, majd pedig a gyerek, anya, nagymama ekcémás, bőrbeteg.. Allergiás.. Mert ha 3 literrel több víz menne el, akkor ki lenne öblítve.. így meg nincs.
Okosok
0