Sziasztok!
Nálam van ez a szépség :)
Életemben nem szedtem még szét Z5-öt, sőt azthiszem nem is volt nálam ilyen TV :)
Tudnátok tanácsokat adni mire számítsak? :)
Képcső brutál jó, A51EFS videocolor :)
Annyit csináltam így este, h. hátlap leszed és ránéz...
C562 elkó kezdi a belét szép lassan kitolni, plusz ha bekapcsolom a TV-t, akkor valami nyögésszerű hang van, majd síri csend. Csak azt remélem nem trafós lesz.
Köszi előre a segédleteket!
Üdv:
Pityesz
Sziasztok!
Tulaj elmondása szerint egyszer csak kikapcsolt és a LED folyamatosan villog, fölváltva piros-zöld.
A készülék CP-830F sasszival van, kb. egy éve sortrafót cseréltem benne.
A tápban cseréltem C823, 832, 871, 1000u-os kondikat. A sornál C401 és 411 kondikat, ezután a TV elindult rendesen de egy pár perc üzem után újra lekapcsolt és ugyan azt a hibát produkálja.
Még mindig valami kondi hiba lenne? Vagy mi aktiválhatja a védelmet?
Sziasztok,
A fent nevezett chassi szépen működik. A tv a sajátom nagyon ritkán használom és rávettem megam, hogy a következő kis hibát megpróbáljam orvosolni.
A jelet AV-n keresztül kapja. Amikor bekapcsolom elindul a tévé nincs hang a némítás megvan de hamarabb megszűnik a némítás mint ahogy a normál hang és kép megjön így egy hírtelen nagy sistergés van (1-2 mp-ig ekkor még csak a fehérzaj látszik a képernyőn mint tunernél) majd megjön kép és hang is rendben.
A némító körön a kondit cseréltem, próbáltam dump cserével is de eddig nem jöttem rá mi lehet a gond. Forrasztásokat átnéztem.
Ha valaki talélkozott hasonlóval vagy van ötlete segítséét megköszönném.
Üdv.:
Gyula
Üdv mindenkinek! készülék bekapcsoláskor felvillan a led,sortáp 130v,kb.3mp -ig,majd relé katt és sortáp 1-3v,függ ic-t cseréltem,sorvég tranyó hibátlan,ha kiveszem, a sortáp fixen 130v,elkók esr mérővel jók,első ránézésre sortrafó hibának tünik,teszterem nincs,ebben szeretnék tanácsot kérni,hogy kizárásos alapon meg lehet e valamilyen módon állapítani teszter nélkül,hogy a sortrafó hibás.Előre is köszönöm!