Tisztel fórumtársak !
A cimben leirt Auto-rádió-navigáció, DAIICHI M3003-nak kellene a feszültség alá helyezésének menete.Vagyis hogyan kell bekötni az aksira, hogy működjön.
A rendelkezésre álló csatlakozók listája:
1. SWR GRP
2. SWR Left
3. SWR Right
4. 30
5.VSO
6. III ( valami római szám, talán 3 -as lehet )
7. ACC
8. GND
mit kell a +12V-ra és mit a GND-re kötni
Tud-e valaki segiteni
Tisztelt kolegák,
megjelentek a szervízemben OPEL-hez olyan rádiók amelyek az eredeti helyébe bontásbol beszerzett darabot csatoltak be és a kijelző vagy nem működik vagy kiírja, hogy DISPLAY SAFE. A FIAT/ALFA modelekkel ez nem gond, ugyanúgy a PEUGEOT/CITROEN de ezekkel pillanatnyilag nem tudok mit kezdeni. A fickónak a kislánya pénzérméket dobott a CD nyiláson a rádióba és most ha bekapcsolom akkor zárlat és kikapcsol. A már említett bontásbol vásárolt is egy másikat, amely működik hangot is ad de a kijelző nem hajlandó behódolni. Mivel kijelzőm amellyel javítottam az OPEL rádiókat még az öreg tipushoz van, szinte nem tudok mit kezdeni velük meghibásodás esetén. Ez nem is zavar mert már legalább 10 éve nem javítom az autó audiót de attol még kizárom őket, csak hoz valami pénzt a konyhára.
A konkrét eset amellyel farkasszemet nézek az BLAUPUNKT CD30, mindkettő de, habár kívűröl tök egyformák, belűl már nem. Mivel minkettő BP CD30 úgy gondoltam, hogy simán átszerelem az eepromot a zárlatosbol és megvan oldva. Mivel minkettőben NEC proci van de már méretre is mások, kicsi a valószínűsége annak, habár ugyanaz az 95x40 eeprom van mindkettőben, hogy stimmelni fog. Ha még stimmelnek is akkor csak ezt az egyedi esetet oldottam meg, de a következőkkel megint kapufa.
Ha valakinek van erre megoldása előre megköszönöm.
Üdvözletem
A topikot lezárom. A két emberkének (akiknek ezt már megígértem) némi pihenőt adok, hogy fel tudjanak töltődni megértéssel, jósággal, udvariassággal.
Üdvözlök mindenkit itt a tanyán!
Van egy 1997 gyártású audim aminek a riasztoja bezárást követően önálló életre kel és beriaszt abban kérném a segítséget hogy hogyan tudom a köröket kizárni és szakaszolni.
A belsőtér ultrahangos érzékelője rosszalkodott! Köszönöm a segítséget és az ötleteket.
Üdv a Szakiknak!
Kérdésem lenne.
Van egy 2016-os Ford focus mk3-as kocsi a gyári rádiójával, amiben a tegnapi napig rendben működött a rádió és a párosított telefonok között a kapcsolat. Egyszer csak nem kapcsolódott. Próbáltam törölni, újra párosítani, de semmi. A telefon látja a SYNC-et (ford neve), próbál is kapcsolódni, de nem jön össze.
Mit lehet tenni? Van valami házi reset lehetőség, vagy ennyi volt ennek a kényelmi funkciónak?
Köszönöm, Gyula
megoldva: A menüjében volt master reset lehetőség, az segített.