Kedves Fórum!
Az AKAI 4000DS MKII orsós magnómon a sávválasztó kapcsoló nem működik megfelelően.
  Próbáltam értelmezni a kapcsolási rajzot, amit köszönet a közösségnek innen letöltöttem.
A rajz szerint a lejátszó erősítő sztereo állásban megfelelően kapja meg a fejek jelét, de 1-4 állásban és 3-2 állásban szerintem a rajz hibás. A rajzot én úgy értelmeztem, hogy 1-4 állásban ugyanúgy sztereo üzemmódban működik, mint középállásban, 3-2 állásban pedig szintén sztereo, de a két oldal fel van cserélve.
Az én magnómnál sajnos ugyanez történik.
Azt hiszem, hogy az előző tulajdonos javította ezt a sávváltó kapcsolót, és eszerint a rajz szerint kötötte vissza.
Segítségeteket kérem, hogy jól látom-e a problémát, illetve hogyan kell ezt a kapcsolót helyesen bekötni?
A rajz:
http://elektrotanya.com/akai_4000ds_4000ds_mk2_sm.pdf/download.html
Köszönöm!
Üdv, kben
Sziasztok!
Grundig RRCD2420 mp3 tip. rádió, mp3 lejátszó rádió részével van gond, mert ugyan a kijelzőn látszik a hangolás de valójában csak egy adó szól bárhova is hangolnám a frekit. Tudna valaki segíteni? A TB2132FN IC-n megfelelő feszültségek mérhetők 6-os és 28-as lábakon: +3V. A 21-es lábon +6V.
Köszönöm:
tortuga
Mindenkit köszöntök a Tanyán!
Van egy Laney erősítős hangfalam,és bekrákog fél hangerő felett.Ez a jelenség azóta van mióta kölcsön adtam,valószínű nagyon meghajtották.Műterheléssel és szkóppal nézve minden ok. Valami nem stimmel a hangszóró körül.Ez egyébként egy 30 cm átmérőjű hangszóró.Az alábbi felirat található rajta:Cradley Heath United Kingdom.A gyártó logoja "HH Acoustics".Próbáltam a membrán szélét fellazítani az alábbi vegyszerekkel:nitro higító,aceton,féktisztító (benzin),semmi eredmény.Mit javasoltok milyen oldószer jöhet szóba és hol lehet ezeket beszerezni? 
Üdvözlettel 
Pistili
Sziasztok!
Belefutottam egy autórádióba, melyben az LCD háttérvilágítása egy kb 1,5mm vastag lap, amely egy nagyfeszültségű inverterről megy. 
http://north.pl/karta/cel1502-lampa-pioneer,4471641.html
Nem tudja valaki ennek a szép magyar nevét, és egy olcsó beszerezhetőséget?
Jácint