25d-450
Sziasztok!
Ezzel a videóval az a baj, hogy lejátszás közben a kép oldalra szaladgál és nem áll be a kép. Ellőtte ékszíjakat kellett cserélni benne és most ezzel nem boldogulok, fej megtisztítva, a saját felvétele is szalad. Mi lehet ilyenkor a gond táp hiba, vagy valami más gond?
Hali!
Régi 1985 elötti dolgokat javitgatok,
Keresek kapcsrajzokat, néha alkatrészeket, és olyan fazonokat akinek ez a hobbija.
Érdekel pl a korabeli ékszijak gumigörgök helyetesitése.
Most pl egy AKAI VT100 szallagos hordozható videóval gyült meg a bajom. Az elektronika és mechanika már ujraépitve ok, de a gumik mint egy Dali kép, a szétfolyó idő helyet szétfolyó gumik.
Érdekelne még kb. kinek milyen öklete van kapcsi rajzok beszerzésére.
Pl egy JVC GX-N7E vezetékes kamera. Vagy szovjet BL1000 VCR rendszerü videómagnó.
Érdekel van valaki aki dolgozott a Ramovil szervizbe kb 1980 elött vagy a körül? Ha jól tudom az egykori IKA és diplomata boltok pl /Arany János utca/ termékeit ott reparálták hivatalosan.
Érdekel pl. Ki tud valamit az egykori EMO vagy a HTSZ könyvtárak sorsárol. Imeri valaki az egykori HT modulokat, mármint kapcsolásait?
Persze kérdezhetném a régi HIKI és TÁKI modulokat is. Egyenlöre enyit, és köszi ha valaki segit.
Sziasztok!
Egy ideje küzdök már ezzel a gépezettel. Mechanikai problémával került hozzám, bár pontosan nem tudtak az "előéletéről" semmit. Jelenleg rendben üzemel a masina egészen a videómagnó indításáig. Akkor a lejátszás/gyorstekerés közben kb. tíz másodperc elteltével lekapcsol. Nem megáll vagy ilyesmi hanem olyan mint mikor a kikapcsoló gombot nyomnám meg. Tehát leállítja a sormeghajtást, mechanikát alaphelyzete teszi és készenlétre áll. Bekapcsolva kiadja a kazettát és működik tovább... Amennyiben nem indítom a videót akkor nem kapcsol le. Tápfeszültségek rendben és az üzem mód kapcsoló is. Kínomban már capstain motort is cseréltem. Amúgy több kísérletet követően már videó üzemben sem kapcsol le, minden funkciót hibátlanul csinál. Melegedésre gyanakodnék, de ötletem sincs merre keresgéljem. Gondoltam talán valaki ismeri ezt a jelenséget és megosztja a megoldást.
Köszönettel: Kiss Z.
Mint azt ketten is jelezték, Hjoco és SzBálint, a hibát az infra led gyengesége okozta a orsók közlő kerekénél.
Köszönöm nektek a gyors segítséget!