Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

FUJITSU SIEMENS PI2530 BIOS

OTHER - EPROM
Type: (ZIP)
Size
493.1 KB
Page
---
Category
OTHER
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar fujitsu manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    FUJITSU SIEMENS PI-2530 PI2530 BIOS PI 2530
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant OTHER forum topics:
HUAWEI BAND 646 okosóra töltőcsatlakozó érintkezői
Köszöntök minden Tanyakedvelőt !
Címben jelzett okosórának nincs meg a töltője. A képen is láthatóan a (gyári) töltő négy érintkezővel csatlakozik az okosórához.
Miért kell ehhez az USB töltőhöz négy érintkező ? Ismeri valaki ennek a bekötését ?
Tudnék készíteni kétérintkezős csatlakozást a töltéséhez a bekötés ismeretében..
 
UPC1237 hangszóró védő áramkör
Üdv, Vettem a kínaiaktól egy uPC1237-es IC-vel szerelt (datasheet itt) hangszóró védő panelt (link). Feltérképeztem a kapcsolását is, itt található. A probléma a következő vele: abban a pillanatban, hogy rákerül a relé tekercse, lekapcsolja magát. Nem számít, hogy bekapcsoláskor már rá volt kötve (ekkor fel sem kapcsolja magát), vagy utólag teszem rá. Nem induktív terheléssel is ezt csinálja. Két különböző IC-vel, két különböző panelen is ugyanez. MI lehet a baja?
Wayteq HD95CX Tápja az enyészeté lett.
Szevasztok Megadta magát a tápja felrobbant,a multkor elég nagy vihar volt nálunk,és ugylátszik,több jött be valahová mint kelletett volna,a primer egyenirányitásba,szinte minden meghalt,de az OB2354AP is egyenes lett,van itt egy pár ellenállás is ami nem igen tetszik mivel a zárlatkor keletkezett korom erősen megfogta,igy nem tudom az értéküket,pl,RP1,RP8,RP6,R601. Esetleg tudnátok segiteni.Többi tv met kikapcsolgattam,de a konyhairól elfelejtkeztem.
AVC776W videó rögzitő táp bekötése kellene!
Sziasztok! Most hoztak 2db ilyen szerkezetet, de tápegységet nem hoztak hozzá. Ki kellene próbálni hogy jók-e, de nem találtam betáp bekötést, hogy mekkora feszültséget kapnak. Valaki meg tudná adni nekem, vagy netán valakinek volna ilyen tápegysége, vagy honnan lehet rendelni?
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce