Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

HALLICRAFTERS S-36 RECEIVER 27,8 TO 143 MHZ.

OTHER - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
785.5 KB
Page
8
Category
OTHER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar hallicrafters manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    S-36 S36 RECEIVER 27 TO 143 MHZ. 36
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant OTHER forum topics:
RQ-E25V szíj elszakadt
Üdvözletem ! Talán van valaki, aki már cserélt a típusban szíjat. A készülék magnetofon része nem működik a szíj szakadása miatt. A sérülésmentes szétszerléséhez, tanácsra vagy bontott ábrára lenne szükségem. Az eddig talált szervizkönyvek nem tartalmaznak ábrát a javításhoz. Köszönettel, gergosz0
TR-9158A FOK-GYEM tápegység, kevés (nincs) kimeneti feszültség. MEGOLDVA
Sziasztok! Mivel "annyira ráérek" rám bíztak egy ilyen masinát, hátha lelket lehelek bele.. ez meg is történt(a hálózati kapcsolót egyedül megjavítottam) de itt kezdődnek a gondok. (mérve minden alkatrész jónak tűnik) Bekapcsoláskor a feszültség kb. 1V-ról indul és akár 13V-ig felmegy úgy fél perc alatt. (maximumra tekerve) E tartományon belül szabályoz is szépen és terhelhető. Trafón váltó rendben.. Próbáltam a rajz szerinti értékeket megmérni, viszont egy sem stimmelt. Itt akadtam el, mert ugyebár valahol el kellene kezdeni a hiba keresését. Tehát ha valakinek lenne "távgyógyító" ötlete és megosztaná, lehet nem :szetver: Köszönettel: Kiss Z. Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült megjavítani! Problémát kezdetben egy szakadozó mérőzsinor és vacakoló (ezt a kis "gagyi" műszert szoktam egyszerűbb mérésekhez használni, ezt nem sajnálom ha tönkremegy) multiméter okozta a hiba kiderítésében. Utána nagyon leragadtam a tirisztorok hibájánál... mint arra sokan utaltak, tévesen. Innentől viszonylag egyszerű dolgom volt. (közben ic és tranyók cseréje megtörtént) Tehát nézve a rajzot lekövettem a vezérlést immár jó műszerrel és szkóppal. Lényegében egy a T2 pozícióban levő tranzisztor szi..tott. Ez rossz volt és cseréltem, de közben nem néztem a rajzot. Ezért szintén pnp ment bele, holott ez a rajz szerint npn. Jó néhány kontakthiba fűszerezte még a hibát, viszont ezek elhárítása után immár tökéletesen működik a tápegység.
12VDC/220VAC inverter folyamatosan le tilt...
Sziasztok ! Hoztak javításra egy Invertert amely 12VDC/220V AC és az a probléma vele,hogy véletlen a kamionban 24VDC -re kapcsolták. Típusa HI-400 csak ennyi ez egy Kinai gyártmányú készülék. Amit cseréltem benne : -12VDC oldalon 2 db puffer kondenzátort; -a 12V oldali FET-ek jók -a 220V AC oldali híd FET-ek jók. - cserélve lett 2db PWM kontroller KA7500B helyett jó az TL494CN; Szeretném tisztelettel megkérdezni,hogy van e valakinek ehhez az inverterhez kapcsolási rajza.Folyamatosan világít a "Protect" LED. Ha valaki tudná segíteni a kapcsolási rajzzal nagyon szépen köszönőm,probáltam lekövetni de az LM324 IC-nél "átláthatatlan". Csak ,gyanítom ,hogy az LM324 el komparátorok vannak meg valósítva,de mint említettem egy inverter rajz sokat segítene. Inverter Típus : HI-400 400Wattos/800Watt csúcs. Köszönőm szépen a segítséget mindenkinek. A legnagyobb tisztelettel : Üdv : Lengyel József
Trimmer potméter azonosítása.
Üdvözlet Mindenkinek! Chaffoteaux /safoto/ gázkazán kezelő paneljén szétesett a hőfok beállító potméter,kiesett és eltünt a belső forgatható lemez.A felirata alapján nem találtam ilyen potmétert. A két szélső láb egymáshoz,és a középső lábhoz szakadást mutat, a középső és a szemben lévő egy kivezetés ugyanaz. A panelról kapcsolási rajz nem található.A panel a tulaj elmondása alapján üzemelt a potméter széteséséig, úgy tűnik, egy potméter csere megoldaná a problémát.Mellékeltem a potméter és a panel képét.Amennyiben valaki információt tudna adni, megköszönném.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce