Üdv. Kollégák!
Egy érdekes problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
A lányom gépén, egyik napról a másikra billentyűzet hiba jelentkezett: az ENTER, a BACKSPACE és a SPACE nem működnek.
A gépre WIN10 Home Edition van telepítve.
Az elején még működgetett, de csak miután hajszárítóval meg-meg melegítette a billentyűzet azon részét ahol az említett billentyűk vannak. Most már melegítésre sem reagál.
Én fenntartottam azt a tényt, hogy a billentyűzet meghibásodott és amikor majd a lányom hazalátogat (ugyanis Gibraltáron dolgozik) a billentyűzetet ki fogom cserélni.
Az elmult napokban vett egy külső billentyűzetet - bluetooth-osat - és miután telepítette az is hasonlóan viselkedik, igyanúgy nem müködnek a fennt említett billentyűk. Létezik, hogy driver probléma lenne, vagy meghibásodott a BIOS?
Letesztelte a gépet a HP Hardware Diagnostic-al de nem sokat tudott meg a probléma okáról.
Tényleg driver probléma lenne? Ha valaki tudna egy-két tanácsot adni ebben a kérdésben nagyon megköszönném.
Tisztelettel Zsolt.
Üdv!
Adott egy HP8540p gép és a Win7 mellé szeretném feltenni a Win10-et. A Win7 MBR alapú lemezre ment de a Win10 GPT alapot kér de nem lehet csak teljes lemezt konvertálni. (Egy videón láttam a telepítéseket , ott "a videó szerint " működött a telepítés.) Van megoldás egy lemezre esetleg 2 lemezen megtudom oldani de akkor a boot lista kelene a bekapcsoláskor a választhatóság miatt. Most is így vagyok fent de a betöltéskor a Win7-et csak biosból tudnám előre venni.
Köszönöm.
Üdv Mindenkinek!
Segítségeteket kérem a címben szereplő laptop javításához.
Bekapcsolás után a Ledek világítanak, ventilátor felpörög, majd 2-3 mp után kikapcsol. Újabb néhány másodperc múlva magától ismét bekapcsol, Ledek világítanak, ventilátor forog (folyamatosan) és akkor már nem kapcsol ki magától, de a kijelző továbbra is teljesen sötét maradt (derengő háttérfény sincs). Próbáltam külső monitorról is, de azon sem jelent meg kép. A HDD működését jelző led folyamatosan világit, de a Win7 a háttérben valószínűleg nem áll fel (ezt abból gondolom, hogy a WiFi működését jelző fény nem vált át kékre). Próbaként lehúztam a HDD-t de a kontrol Led-je továbbra is világított (persze HDD nélkül lehet hogy ez normális). BIOS, vagy alaplap hibára tippelek, de nem igen tudom, hogyan tesztelhetem le? Kérem tanácsotokat...! Köszönöm!
Üdv.: Szveti
Sziasztok!
Szeretnék egy ideje a fenti gépbe egy "n"-es WiFi-kártyát tenni, de ezidáig akárhány (Mini PCIe) kártyával próbáltam, ugyanarra az eredményre jutottam (egyik ilyen kártya pl. az Intel WiFi Link 5100 nevet viseli).
A gép elindul, a kártya működik szépen, de ha teljesen kikapcsolom a gépet és lehúzom tápról, megeszi az akksit.
Egy éjszaka talán ~10%-ot csökken a töltésvisszajelzés szerint (nem most néztem, de minimum ennyit csökkent ~8 óra alatt).
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a gép gyárilag 3945ABG kártyával van szerelve, és talán 2-3 típusnál többet hivatalosan nem támogat (BIOS-ból tiltva). Ez a tiltás feloldásra került, de nyilván van némi hardveres inkompatibilitás az ügyben.
Örülnék, ha tudna valaki támpontot adni, mi okozhatja ezt a terhelést.
pl.
- Egy olyan feature, amit nem támogat a lap?
- Esetleg ezek a kártyák valamely lábon alacsonyabb feszültséget várnának?
- Tápra / GND szinten van egy láb, ami kiváltja ezt a viselkedést?
Ugyanakkor akku behelyezésekor elindult a gép, ill. korábban a #WAKE lábon kikapcsolt állapotban ~0.4V feszültséget mértem, a gyári kártyával pedig 0V-ot.
Ti mit néznétek meg?
Találkozott valaki ezzel a problémával?
Tippetek van esetleg?
Minden javaslatot előre is köszönök.