Üdvözletem Mindenkinek!
Adott egy, a képen látható samsung 2.1-es hangrendszer wifis mélysugárzója, amit nem akarok roncsolással szétszedni.
Ha esetleg valaki már bontott ki ilyet és megosztaná velem a trükköt, azt megköszönném. A készüléken egy csavar sincs ami a bontást segítené.
Valószínű, hogy mindene ragasztott. A segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok'
Szintén javítani akarta már valaki az egyik oldalon hiányoztak a végtranzisztorok, a másik oldal nem lett bántva.
Sajnos oszciloszkópom nincs mert karácsonykor véletlen rátapostam a NYÁK-jára (megakartam javítani a tápját :) )
Végfokok IRF640 2db, végfok tápja +/-48V, de az előfoké +58V/-48V (hihetetlen de séma szerint is ennyi).
Mindkét oldalon ugyanazok voltak a feszültségek.
Tranzisztor nem ég ki a végfokban.
Védelmi relé nem engedi a hangszórót rákapcsolni.
Most az egyik oldalt végtranzisztorjait kiégettem nemtudom hogyan miközben rámértem a Q101-es tranzisztor bázisára. Most akkor a másik oldalt javítanám..
Méregettem pár feszültséget és beírtam a rajzra pirossal.
Nem tudom miért van -18V a kimeneteken ( a másik oldalon is maradt a -18V tranzisztorok nélkül is)
Minden félvezetőt durván átmértem jónak tünnek...

Sziasztok!
Adott egy JVC TD-V711 kazettás deck. Nagyon szép, megkímélt állapotban van. Egy gond van vele, a kijelzője nagyon összevissza müködik. A fluoreszcens kijelző bal oldala ott is világít, ahol nem kellene, a jobb oldala viszont nagyon-nagyon halvány.
Itt a tanyán fent van a kapcsolási rajz, Az 5V AC fűtőfeszültséget megkapja a kijelző. A feszültség enyhe növelésével a kijelző erősebben világít, viszont egyik oldala ugyanúgy halványabb, a bal oldalán pedig ugyanúgy világítanak olyan szegmensek, amelyeknek nem kellene.
Lehet ha ki van öregedve a kijelző?
Miket nézzek még esetleg meg, merre tapogatózzak?
Esetleg tud valaki segíteni ilyen bontott kijelzőt találni?
Endre
A fent nevezett erősítő kimenetein 15.7 v mérhető, mindkét oldalon. Gondolt egyet és nem kapcsolt be többé. Átforrasztás után működött egy darabig. Tranyok és ellenellások mérésén túl vagyok. Manual csak hasonló van az oldalon. Esetleg ha találkozott valaki hasonló problémával ne tartsa magába. Előre is köszönöm.