Üdv mindenkinek!!
A fent nevezett monitorral vagyok egy kis gondba.A monitor kb 4 éves.
A hiba jelensége:nem kapcsol be (a vissza jelző sem jelez semmit). A táp értékek közül az +5V megvan stabilan DE a másik tápérték nem tudom hogy +18V-nak nem sok?Rajz szerint +16V-nak kell lenni.Lehet a 18V csinálja a galibát ?Ha igen akkor mi okozza ezt a magasabb feszt? A válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm !!!!
Hellótok!
A tárgybéli monitorral kínlódok egy ideje.
Nem tudom pontosan, hogy a csatolt rajzon lévő kvarc milyen amplitúdójú jelet kellene adjon a processzornak (6-7 lábra)?
Nem nagyon indul el a monitor, a tápok rendben, de a szoftveresen kapcsolható feszültségek nincsenek engedélyezve.
Köszönöm a segítséget előre is.
üdv:szuts
Üdvözletem mindenkinek !
Van egy problémám a fent nevezett monitorral !
Bekapcsolás után elindul majd kb 5 másodperc után leáll majd megint elindul és kb 10 másodpercig működik és ismét leáll de ezután már sötét marad minden a következő újra indításig és akkor kezdődik minden elölről .
Eddigi próbálkozásaim : minden feszültséget rendben találtam énnek ellenére az összes kondenzátort kicseréltem de nem történt változás .Próba csővel is ugyanezt csinálja ! ( kép )
Minden javaslatot szívesen fogadok és előre is köszönök .
Üdv:János
Sziasztok!
LG E2342T LED monitor, szétbontva az 5V-os ág terheli le a tápot. Egy APW7302B állítja elő, hát levettem. A lábak gyári forrasztása kritikán aluli, szinte mindegyik el volt repedve - talán ez lett a veszte. A kimenetére adtam külső tápról 5V-ot (1,53A-t vesz fel) így már indul a monitor, megvan a 3,3V is de a LED háttérfény csak villog. Szerintetek kell bele az eredeti IC 340kHz-es 5V-ja?