Sziasztok!
Nevezett készülék tápegységében az ic felrobbant, valamint egy zener megszakadt. Nem sikerült teljes bizonyossággal kideríteni milyen alkatrészek voltak ezek. Táp ic-ként TOP 248YN raktam. Zeneren amennyire ki lehet venni B24 (ez talán 24v-os?) szerepel. Izzón keresztül indul is a készülék, de az áramfelvétele 15-20mp után nagyon megnövekszik. Lehet nem jól azonosítottam az alkatrészeket? Rajzokat amiket találtam (itt a tanyán is) használhatatlanok.
Tehát valakinek lenne tippje, azt megköszönném.
Üdv,Z.
a talált, helyes rajzot feltöltöttem: https://elektrotanya.com/samsung_bn44-00115a_power-inverter.pdf/download.html
Üdvözlök mindenkit
Az alábbi hibajelenséggel kapcsolatban szeretnék segitséget kérni Samsung lcd televizióval kapcsolatban
kép felsö része csikos tipusa le32c450 ,csatoltam képet a hibárol,lehet hogy T-con
vagy kijelzö hibája,olvastam másik fórumon hogy rávan integrálva a kijelelzöre
A tipusát igy irták le 320ap08 ezt még nem néztem mivel nem egyszerü hozzáférni
A szalagkábelt átmértem az rendben van,
Ebben kérnék segitséget
Köszönöm elöre is a hozzászólásokat.
Olvastad?
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Üdv Mindenkinek!
Kaptam egy hibás Samsung CZ28D83N (S56A sasszi) TV-t. A hibajelenség annyi, hogy a kép villogni kezd, azaz időnként elsötétül (eltűnik) egy pillanatra majd visszajön. Volt olyan, hogy egy órán keresztül nem volt kép. Nem tudom, hogy fontos-e de leginkább akkor villog ha sok a kék szín pl. időjárás jelentés.
Hang van akkor is mikor nincs kép.
Forrasztási hibára gyanakodtam és a nagyfesz rész lábait újraforrasztottam. Alkatrészeken, panelen, sérülés (égés, puffadás) nem látható.
A képcső fűtés megy akkor is amikor nincs kép.
Sajnos oszcilloszkópom nincs.
Tudnátok tanácsot adni, hogy mit kéne megnézni vagy cserélni a készülékben?
istvancs
Sziasztok!
Tegnap került hozzám, hogy egyik fele sötét amelyik felén van kép ott fényesebb csíkok látható a képen. Szétszedés közben láttam meg hogy törött a plexi lap alja pár helyen a ledeknél, és olvadt is a ledek környékén is, így hátteret is kellene rendelni, de a plexit lehet sima plexi lapot vágatni bele? Ilyen gondom még nem volt led tvével, ez az első ami most hozzám került, teszek fel képet is.