Tisztelt Forumozók!
A címben szereplő készülék a készenléti piros LED villogását produkálja.A STB táp rendben (6V) Az egyéb csatlakozók lehuzása mellett is a táp PSON-S/B pontok hidalásával sem üzemképes. A 12 és 24V-os pontokon töredéke van az előírt feszültségnek, zárlatnak nyoma nincs, nem melegszik semmi. A hidalás megszüntetésére a feszültség 0-ra csőkken. A F922L vezérlő tud ilyen hibával tönkre menni? Lehetséges, hogy a vezérlőbe a teljesitmény MOSFET fél oldala nem műkszik?
Szevasztok
Hoztak egy ilyen tv t ami már az őrületbe kerget,megyen bekapcsol,napokig,aztán gondol egyet,és kikapcsol,de fulra semmi led semmi reakció,persze akkor csinálja ha ösze van rakva,gombal áramtalanitom,bekapcs és megyen tovább,már átforrasztottam amit csak láttam,ha az asztalon van,megyen,öszerakom,akkor is napokig aztán megint kikapcs,van e ennek valami tipus hibája,esetleg a táp ic,szokott szarakodni,nemtudom,az a baj hogymérni se tudom.
Brand: samsung
tv model: UN40J5500AGX
mainboard: BN41-02335a
service manual mainboard
Q204= code BFBA = ?????
Sziasztok!
Címben említett kb 3 éves tv néhány órája meg kukult. Működött rendesen,hangerőt akartam változtatni,de nem reagált a saját távjára sem.Menübe belépni,forrást váltani,távjáról kikapcsolni sem lehetett.Áramtalanítás után viszont már bekapcsolni sem lehetett távról,fizikai gomb meg ugye ezen nincs.A STBY led felvillan,majd elalszik.Gyanítom,hogy az alaplapon valami lehúzza a tápot,a távra nem reagálás talán proci hibára utalhat?Még nem bontottam szét,először a papírjait kell előkeresnem,mert emlékeim szerint mintha kiterjesztett garit is vettem pont a mérete miatt.Sajnos ekkora tvt nem tudok a műhelyemben szétszedni.40"-ig még csak-csak van helyem,de ez baromi nagy.Ha bontanom kell,akkor marad a konyhaasztal... Van ötlet esetleg a hibajelenségre valakinek?Alaplap hiba lehet,hogy távra sem reagált elsőnek?Milyen árban lehet hozzá egy main?Köszi előre is a válaszokat!