Sziasztok!
Nevezett készüléken gyors ütemben villog a kép HDMI bemenetről. Érdekesség, hogy mindezt a háttér világítással produkálja, mintha stroboszkóp lenne. Néha megszűnik és akkor már folyamatosan működik. Viszont ha más bemenetre váltok és vissza, legtöbbször újra kezdi. (mind a négy hdmi bemenetről)
Tudja esetleg valaki, mi okozhatja??
Üdv,Z.
Sziasztok!
A fent említett tv-t hozták javításra, nem volt készenlét! Kimértem a sormeghajtó zárlatos volt ( J6920) kicseréltem ( természetesen minden elkót és diódát kimértem a környékén, illetve a repedt forrpontokat átforrasztottam ) ,de sajnos ugyan úgy kilövi az új tranzisztort! Szerintetek a csatolókondikat cseréljem ki ?? Segítségeteket előre is köszönöm!
Samsung UE75F6400 tv tuláram védelmi hiba
A készülék bekapcsolásakor ki-be kapcsolgat a védelem.Egy idő után megindul sötét a képernyővel, (nem mindig azonos a megindulási idő) ha nincs hozzá semmi csatlakoztatva. Csak a figyelmeztető kábelcsatl. felirattal működik is.(SMART TV kábelcstl. stb. ) Mihelyt valamely videoforrásbol kap jelet a a tv,a védelem ujra bedolgozik és teljes képernyőre a fény már sok neki. Nem látszodik pixelhiba a képernyőn. A gazdája elmondása szerint a készülék vadonatuj korában is viselkedett így, de többszöri ujraind. után akkoriban megindult. Mostmár nem is ohajt a tv világos képtartalommal működni, kb 2 évet működött ugy többszöri indulásokkal bekapcsoláskor.
Véleményt szeretnék tőletek a hibajelenségre hogy a >védelem a gond< vagy valóban tuláram lehet a probléma.
Előre köszi, Jimi
Complaint was no display, confirmed and I saw
this series USA model is very prone to backlight failure, so
ordered (8) new strips. Opened up the TV, and am testing the old ones. So
far all the ones on the right side are lighting up ok,
the set of strips connected to them via the connector side with the plugs
are not lighting up at all, even when I supply power directly
to the pins on that side.
I took out a set of the new strips, connected them together and tested, and
they are doing the same thing...whats going on? Thought these were all in
parallel.
If I separate the strips, the one with the connector plug seems to not
light. I have not gone through all the
new ones yet to test. I suppose they could be defective but strange how all
the ones in the TV on that side are not lighting and the others are.
Anyone have an idea whats going on here?