Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG UN55C6300SFXZA FAST TRACK GUIDE

TV - INFO-TIPS
Type: (PDF)
Size
679.2 KB
Page
4
Category
TV
INFO-TIPS
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
SAMSUNG UN55C6300SFXZA FAST TRACK GUIDE service manual (1st page)
Preview of SAMSUNG UN55C6300SFXZA FAST TRACK GUIDE [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
SAMSUNG UN55C6300SFXZA FAST TRACK GUIDE service manual (2nd page)
Preview of SAMSUNG UN55C6300SFXZA FAST TRACK GUIDE [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG TRACK GUIDE UN 55 6300 SFXZA
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Samsung LE26B350F1W TV nem indul. Megoldva.
Szevasztok Kollégák! A fenti Samsung Model: LE26B350F1W; Model Code: LE26B350F1WXXH; Type No: LE26B350. TV szaggatja az idegeimet, távirányítóval indítva a LED kialszik, és egy kis macerálással be-ki kapcsolható. De, a TV nem indul. Hogy valóban bekapcsol, az onnan is látható, hogy a hálózati puffert a PFC feltolja 322V-ról 386V-ra. Nincs meg a 13V, helyén 4.7V mérhető. A 13V-ot egy QM801 STU418S SMD N FET kapcsolja be. Próbáltam behelyettesíteni egy IRFBC40-nel, nem változott a helyzet. Ez úgy tűnik, hogy a QM801 csak bekapcsol, nem szeleptranzisztor, hanem inkább egy védelmi rendszer része. A gate előfeszítését egy UM801 SMD alkatrész Pin2 tudja lehúzni. Az UM801 egy tranzisztornak néz ki, de nem az. Felirata szerint 43A, és függőlegesen: CJ van ráírva, nem sikerült beazonosítanom. Az UM801 Pin 1-re jön egy osztó a QM801 S-ről (fent 20K; lent 4.7K) Ez a két alkatrész önmagában zárt áramkörben van, nem találtam kifelé menő vezetést, ami kapcsolhatná. Ha kivettem az osztó 20K-ját, akkor koppig kinyitott a QM801, a 13V helyén 25R terheléssel 10.8V jelent meg, terhelés nélkül 12.75V. Nem tudom, hogy UM801, és ez a védelem milyen célt szolgálhat, ki merjem-e iktatni? Ha valakinek van ismerete, vagy tapasztalata, kérem szépen a segítségét. Üdv.: Pista. Még néhány adat. Az UM801 Pin3 a GND-n van. A Pin2-t (egyben: QM801 G) egy 21V-os külön nem stabilizált tápegységre 930R feszíti elő. A Pin1 feszültségét változtattam, miután az osztó felső 20K-ja ki volt véve. A Pin1 feszültségének emelkedésekor kétszer megy át a Pin2 egy-egy nyitási tartományon, szkóppal nézve gerjedést nem találtam csak kisebb alacsony frekvenciás jelalakokat a szabályzási tartomány széleinél. Ha Pin1: 0.87V, akkor Pin2: 12.6V; ha Pin1: 0.9V, akkor Pin2: 8.8V; ha Pin1: 0.94V, akkor Pin2: 4.6V; ha Pin1: 1.03V, akkor Pin2: 1.8V; ha Pin1: 2.48V, akkor Pin2: 9V; ha Pin1: 2.49V, akkor Pin2: 4.8V; ha Pin1: 2.54V, akkor Pin2: 1.9V; Ezek a feszültségek nem azonosak, mászkálnak egy kissé az újabb mérésnél, és például a Pin2-n ugyan az a feszültség, ha a Pin1-en 0.85V, vagy 1.5V van. A tápegység egyben van az inverterekkel. Ezen a panelen a feliratok: Az inverter felől: HV26HD_9SS BN44-00291A A tápegység felől: MODEL NO: PSIV840C01B HANARO3 26" HD DATE 2009.03.11. KTL SU10054 8022 A/S: 1588-3366.
Samsung PS50C530c1W nincs kép bekapcsolasnál csak ki be kapcsolgat a relé.
Sziasztok!

Az adott tv nem kapcsol be ,a relé kattogtatás után visszadobja készenlétbe.
A tápegységet megnézve rendben találtam a kinevezett feszültségek megvannak.
A hiba forrását az Y modulban találtam meg amibe 4db 30F123 (GT30F123), és 1db FDA59N25 felségjelzésü alkatrészek zárlatosak.
A készülék tökéletesen indul egy kölcsön kapott y modullal ,ami típusszámban megegyezik , de verziószámban tér el. A készülékben lévő y modul 1.3-as verziószámú, a kapott meg 1.2-es,amibe csak 1db 30F123 alkatrész van.

 Nézegettem a 30F123 , és a 30F124- es adatlapját , a két alkatrész paramétereik tekintetében megegyeznek  kivéve a Vce(sat) feszültséget. A 30F123-nak 2,1V míg a 30F124-nek 2,3V.

A kérdésem a következő lenne. A30F123 tipusú IGBT lehet- e helyettesíteni mással Pl:30F124-gyel vagy valami mással?  Vagy inkább próbáljam meg beszerezni a 30F123 -as alkatrészt?

A válaszokat előre is köszönöm.
Samsung S15A nincs OSD
Sziasztok, alaphiba: nem megy a táp. 33uF kondicsere, indul, de a kép teteje visszagyűrődve. Kondicsere ott is, megjavul, de nincs OSD. "Vakon" elindítottam a hangolást, végig is söpör szépen de nem tárol adót és nem áll meg, csak pörög mint a fúrótokmány. 24C04-et cseréltem, helyzet nem változott. Procit kéne cserélni? Nincs OSD, nincs AFC....
Samsung CZ-21H42T (Ch.:KS1A) tápegység hiba
Sziasztok! Van ez a kis tévé, kikapcsolt és nem lehet visszakapcsolni hibával. A sasszi opto nélküli változat, szemrevételezés méricskélés után meglett a bűnös, a D805-RU2B dióda zárlatos. Más hibát nem találtam, ezért dióda csere...persze pont ilyen diódát sem találtam ezért egy 4007-est tettem bele. A tévét bekapcsolom és örülök, semmi rendellenes látszólag, majd pár másodperc és a dióda ismét drót lett. Újabb méregetés és semmi csak a dióda, kicseréltem és vele együtt a tápvezérlő IC-t is (KA5Q0765RT). Igaz ez is bontott de nem mértem rajta hibát, megint bekapcsoltam és mértem a diódán a feszültséget, 127.5V, megint pár másodperc és a dióda ismét zárlatos. Bekapcsoláskor a tévének semmi rendellenes hangja és a kép is jónak tűnik, a dióda nem lenne megfelelő? Vagy üzem közben a megemelkedett rendszer fesz.? 125V helyett 127.5V. Ennek kiderítéséhez kérnék segítséget Tőletek. Köszönöm. Üdv,
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce