Hello!
Szeretnék segítséget kérni a fenti készülékkel kapcsolatban. Bekapcsolás után 2-3 perc is eltelik, mire megjelenik a kép. Annyit sikerült megállapítanom, hogy 26-os hibát ír. /TUBE GETS NOT WARM IN TIME (ICUT SIGNAL NO CORRECT)/
Mi lehet a gondja? Esetleges javítás módja?
Sziasztok!
Mint előző témában írtam történt ez a sajnálatos ám bár destruktív dolog a lakásunkban, most megpróbálom életre kelteni a 2 számítógép után az lcd tv-met (előző téma itt: http://elektrotanya.com/?q=hu/content/0-eltuenese-halozatbol-toenkrement-elektronikai-eszkoezoek-biztosito-nem-fizet )
A tévét a túlfeszültség standby módban érte, nem tudom így mi sérülhetett a tápban és mi nem.
kezdetnek lefényképeztem a tápját(csatolmányban)
sajnos nem mai darab 2010 04 09 es lengyel gyártmány samsung kijelzővel
A táp panel: 08-P37C02B-PW300AA rev1.00
A tápban volt egy lf.t5AH250vp lomha biztosíték ami biztos szakadt.
aztán a panelon látok még 4 púpos kondit (4 éves tévénél lehet alapból megvoltak már ezek , bekapcsolásnál is érezhetően kb 1-2 másodperccel lassabban töltött be mint újonnan)
1000 UF 35V
1000 UF 35V
22 UF 450V
1000 UF 16V
A végzettségem nem kapcsolódik a háztartási gépekhez sajnos mérni sem nagyon tudok max ha szájbarágósan elmagyarázzátok, hogy a multiméterrel (persze nekem abból is analóg van) merre méricskéljek.
Következő kérdésem lenne ha a biztosítékot kicserélem, és a hálózatra rádugom a tévét tudok e nagyobb kárt csinálni benne? vagy levágja max megint a biztosítékot?
Esetleg Borsod megyében élő szakember segítségét is szívesen fogadom persze fizetség ellenében
Utolsó eshetőségként ha a táp kijavítása igencsak költséges lenne, van e valakinek eladó ilyen vagy kompatibilis tápegysége ami meghajtja a tévét?
A megoldás a biztosíték volt, vakon belepróbáltam, a púpos kondik aggasztanak, ezért ismerőshöz elfogom vinni a táp panelt és a már megvásárolt kondenzátorokra kicseréltetem (jamicon-t kaptam minőségre nem ismerem, de ti biztos tudjátok melyik jó)
Üdvözlöm a kollégákat! Nevezett készülék /21ML15ET/ sorkimenő hibás volt, a vasmagnál folyamatosan szikra húzott át az RL002-re. Új sorkimenővel a készülék elindul de nagyon halvány a kép és visszafutás csíkos. A képcső áramköri lapon TDA-t cseréltem. A katódok 160V-on vannak a vezérlés 0,8V. Ha lehúzom az áramköri lapot a vezérlés felmegy a kb. ideális 2,2V-ra, és a katódok is normális feszre állnak be, kb 128V-ra. Az ember képcsőre gyanakszik , de biztosan nem képcsöves, mert garantáltan jó képcsővel is ezt produkálja. /TDA9351 is cserélve, de a helyzet változatlan!/ Volt már valakinek hasonló gondja, ha igen, kérem ossza meg velem!
Sziasztok!
Néhány hete kezembe került ez a készülék. Állítólag még régebben, (1-2év) villámcsapás áldozata lett. Alaplapon stab.ic. zárlat, inverter hiba, cső oxidálás miatti áthúzás, stb. javítást követően (külső tápegységről) végre elindult a készülék. Saját tápegységét visszarakva jött a meglepetés, nem indul. Vagyis indulna, de valamiért pár mp. elteltével lekapcsol/újraindul. Tápon lévő alkatrészek rendben vannak (látszólag/mérve) a szabályzó potira mégsem reagál.
A két ic cseréje után szabályozás rendben. Sajnos bekapcsolás után ismét jelentkezett a hiba. Mérve a feszültségeket ingadozás tapasztalható. Ami igazából nem tetszik az a terheletlen ingadozás. Már a "primer" oldalon is tapasztalható mindez. Számomra újdonság a kapcsolás amit itt alkalmaztak és nem sok ötletem van a továbbiakra vonatkozólag. Minden alkatrészt mértem, hibásat nem találtam. Opto, tl, cserélve...
Ha lenne valakinek ötlete, azt megköszönném.
Üdvözlettel: Kiss Z.