Kedves Fórumozók!
Javításra érkezett egy példány a fent írt lemezjátszóból. Régóta kíváncsi voltam már rá, érdekes szerzet. :-)
Első ránézés után a főbb hibái:
- Indításkor az automatika a kart 3-4 centivel kijjebb teszi le a kelleténél (mindhárom lemezméretnél).
- Az auto-stop is kb ugyanennyivel hamarabb reagál
- A motor tengelye sugárirányban kotyog, maga a tengely görbe is (nem tudom, mit csináltak vele, tán túl szoros szíjat kapott). Van, hogy el sem indul, csak a tányér kézzel mozgatására, s a hangját inkább nem említem...
Furcsa még, hogy a karlift másodszor nem engedi le a kart a lemezre, csak ha leállítom és újra elindítom. Ez hibajelenség, vagy ilyen a gyári "programja"? Ha az utóbbi, úgy elég kellemetlen, hiszen csak kézzel tudok egy-egy számot átugratni...
A motornál látnom kellene a sztroboszkóp-tárcsánál a lámpa fényét?
Nincs-e Nektek véletlenül idevaló, kevésbé leharcolt motor? Jó esetleg valami egyszerűbb UNITRA lemezjátszó motorja is?
Holnap kibontom és talán valamivel okosabb leszek.
Válaszotok előre is köszönöm!
Gábor
Sziasztok!
Egyik barátomé ez a Phonic AM442D keverőpult, azzal keresett meg hogy az effekt nem működik. Nem volt kijelzés sem.
Szétszerelés után a kijelző szegmensek egy része visszajött, de hiányosan. A kis fekete csatlakozó volt kontakthibás, tisztítása után minden rendbejött.
A kezelőgomb encodere stabilan működik, de sajnos a gomb lenyomása (select) után is villognak a tizedespontok és nincs jel az effekt kimenetén. Ha jól emlékszem a program kiválasztása után ha lenyomom a gombot normális esetben a pontok villogása megáll és ezután működik.
Csináltam képet a panelről. Az encoder és a select gomb a 63FIV3T feliratú ic-re van bekötve, a select a 14 -es lábára csatlakozik. 3.3V feszültség van a lábon, a gomb lenyomásakor rendesen testre (0,0V)kerül.
Lehet hogy a hibás csatlakozó miatt a tápellátása ingadozott, szakadozott. Talán ettől hibásodott meg. Ram van rajta, de flash ic-t nem láttam. A fekete szövet alatt csak néhány ellenállás van, nincs oxid alatta. A tápja 5V, stabil, zavarmentes. A két stabilizátor 3.3V és 1.25V feszültséget állít elő, ez is rendben van.
A keverőn az egyik master poti ropog kicsit, de minden más jónak tűnik. A kis gombokat próbáltam mindenféle variációban, de nem ettől van letiltva a select.
Ha valaki találkozott ilyennel vagy ötlete van, kérem segítsen kicsit mert nincs több ötletem.
Köszönöm!
Sziasztok!
Érdekes újságcikket olvastam anno a Hangfoglalás egyik számában.Lápi Mester az USA-ban járt.Meglátogathatta a Fender (gitár,erősítő,hangfal) gyártó céget.Erről ír az ominózus számban.Lápi Mester közismert zenész körökben.Ő a Fender-Hungary márkaszervíz alapítója,hanszerésze,vezetője.Mivel a kérdéses újságot elkutyultam valahová,segítségeteket kérem!Akinek megvan,kérem küldje el elektronikus formában.Vagy az újsácikket vagy tegye ide fel a tanyára nekem!Köszönöm szépen.Üdv Jano
Üdvözlet mindenkinek!
A fent nevezett CD lejátszóval vala az a gond, hogy csúnyán szól (folyamatosan vannak a kimenet szkópolásán vízszintes darabkák), és a vége felé a lemeznek már nem is nagyon találja a sávot (írott lemezzel).
Egy nagyon hasonló cd-optikás és vezérlős gép (philips ak796) hibátlan olvasása során a lemez forgása során a tracking folyamatosan mozgatja előre-hátra szabad szemmel láthatóan még egy fordulaton belül is. Viszont ez a CD380 már nem nagyon mozgatja. Ugyan a gyári lemezeket még tűrhetően játssza, de ha már felismeri az írottat, miért ne lehetne az is jól játszani?
Próbáltam a lézer erősségét állítani, a "mégnemjó" és a "márnemjó" között kb félúton, de ez nem nagyon hatja meg, illetve hiába állítom a hibás olvasás közben, nem igazán javul a kimenet minősége.
A lézeregység elektromágnessel mozgatja a fejet a lemez alatt (cd380) vagy fölött (ak796), így biztos, hogy ez a része működik, csak nem elég fürge, vagy valahol elveszik a szervó-jel.
Van valakinek ötlete, mi/hol lehet a hiba?
üdv,
ck