Tisztelt Kollégák!
Ez a
Samsung 732N keseríti életem.
El volt szállva a
TMS91904CT egyik szekunder tekercse.
Rendeltem egy marékkal
keletről. Meg is érkezett szépen.
Ellenállás méréssel jónak tűnik.
Beépítettem, kikondiztam az egész nyákot mert volt jópár felduzzadt LowESR.
Áthozasztottam minden gyanús forrasztást.
Gondoltam itt az ideje életrekelnie..
1 sec-re van fény. Aztán megáll a BackLight.
:) Gondoltam cső.. ráakasztom a teszt csöveimet.
Félig gyulladnak ki.. Tehát 1secre a fél cső világlik csak fel.
Nem minden második, hanem minden cső fele.
Gondoltam csak nem hibás az új TMS? Betettem másikat. Ugyanaz.
:| Nos kicsit tanácstalan vagyok...
Mérve az ikerfet is jónak tetszett, de biztos ami biztos kicseréltem.
Nem volt pont olyan, de gondolom azzal hogy egy
AP4525GEH-et tettem bele nem lőttem nagyon mellé (elvileg kicsit kraftosabb csak).(A régi sajna levétel közben elhagyta egyik lábát :) Nem volt kéznél a levegős páka)
Változás semmi. Próbáltam méricskéli a VSense és ISense bemeneteken de arra az 1sec-re egyik sem ment 1.5V főlé.
Mi lehet a ludas?
Tán az
OZ9939GN lehet rossz?
Próbára beletettem egy hasonló képességű traffancsot TMS92515CT(új).
Változás annyi, hogy nem 1 sec hanem 5 sec háttérfényem volt. :) Hurá!
Megkíséreltem
variálni a R15 és R18 értékével, hogy érzéketlenebbé tegyem a védelmet, és vagy legyen időm mérni, vagy füstöljön már a ludas, de semmi változás.
A visszacsatolásban levő halom C5C jelzésű SMD iker diódát is kiméricskéltem és jónak tűnnek.
Várom építő javaslataitokat. Esetleg ezzel a monitorral harcolt már valaki?
Köszönettel, s tisztelettel:
Fecóka
Üdv. Mindenkinek !
A munkahelyemen kidobtak egy a tárgyban nevezett monitort. A bekapcsolást jelző LED világít, halk, magasabb frekvenciájú fütty hallatszik, felteszem, a tápból. Ki-bekapcsolgatáskor alig látható teljes képernyős felvillanás látható, de tényleg alig érzékelhető. Ezen kívül semmilyen fényjelenség nincs, kezelőgombokra nem reagál láthatóan. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek alapján érdemes-e vele foglalkozni ? Nincs sok tapasztalatom az ilyen monitorok terén, egyet javítottam idáig, de ott egy belső tápcsatlakozó átforrasztás megoldotta a problémát, igaz, hetekig tartott, amíg megtaláltam a megfelelő helyet. Köszönöm a válaszokat előre is. :)
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Egy Terra LCD 1900 BC tipusú 19collossal küzdök. Egy oz9936 tipusú vezérlő 2 trafóval hajt 4 csövet. Táp bekapcsolása után pár másodpercig van fény, utánna semmi. A monitor külső tápos, a belső tápokat jónak nézem, az inverterben két elkó van, azokat is jónak látom.
Az ic-ről nem találtam adatlapot csak a mellékelt kézzel felvett rajzot.
Bontottam notebook kijelzőkből 4 csövet, az invertert kiépitettem és adtam neki tápokat és vezérlést (bár én forditva gondolom az engedélyező és fényerő bemeneteket a rajzhoz képest), de a fenti a helyzet.
Nálam a rajz szerinti fényerő (DIM, 7.láb) stabil 5V van, az engedélyező lábon (q9111 gate-je) 2.5V egyenfeszültség van. Eredetileg ide a vezérlőből asszem pwm jönne, de eredeti vezérlőben ott 0v van.
(A vezérlő jó működésében sem vagyok biztos, a bekapcsoló nyomógomb össze-vissza villog.)
Valami ötlet nekem is jól jönne! Köszi!
sanyika45
Sziasztok!
A fenti monitornál nincs meg a kb. 7kV DC nagyfeszültség és emiatt semmilyen fény sincs az ernyőn. A sorvégfok egyébként berezeg, az összes jel (még a sormeghajtó tranzisztor kollektorán is) a mellékelt rajznak megfelelő. A -85V a C313 kondin és a +87V a C314 kondin megvan, sőt a +380V a G1-en is.
Fentiek alapján a sorkimenő nagyfesz. tekercs szakadására vagy a beleépített H.V. dióda hibájára gondolnék. (Menetzárlatra egy egyszerű "ring-teszterrel" teszteltem, ami a lecsengő impulzusokat számolja. Illetve ha zárlat lenne a trafóban, szerintem a többi feszültség sem stimmelne.)
Még egy megfigyelés: a bekapcsolás pillanatában a képernyő körül felragasztott vékony szövetszálak egy pillanatra megmozdulnak, ami elvileg a nagyfesz. rövid idejű jelenlétére engedne következtetni. De lehet ezt is rosszul gondolom.
Hogyan lehetne biztonságosan tesztelni a nagyfesz. tekercset ill. diódát? Gondoltam olyanra, hogy néhány tíz volt DC feszültséget kapcsolnék a tekercsre a diódának nyitó irányban, illetve megterhelném néhány tíz kohm ellenállással. Ebben az esetben a diódának nyitnia kellene és néhány mA áramnak folynia az ellenálláson... (mellékeltem egy mórickaábrát az elképzelésről.)
Szerintetek ez járható út, vagy van valami más ötlet? (DC tápegység, oszcilloszkóp, multiméter esetleg függvénygenerátor van kéznél)
Előre is köszi minden javaslatot!
Üdv:
Gyula
Szerk: Videojel nélkül nem jelenik meg semmi a képernyőn. Videojel csatlakoztatása után indul rendesen a monitor.