Sziasztok!
Kezdőként, huszonévesen vettem a KIT-et, és összeépítve fiókba került. Nem volt stabil.
Tegnap az első IC megállt benne.
A CT430I egy osztó, ami a 3,5MHz-es órajelből leosztja a sor, a képfrekvenciát, a burst flaget és a 9H idejét.
Most, hogy elővettem, az oszci rendbetétele után beindult egy délutánra, majd többé nem. Ezt a CT430-as ic-t nem találom sehol a NET-en, és a műszer doksijából is csak a reklámlap maradt meg. Azt ide másolom.
Van még valakinek ilyen elfekvőben, vagy inkább a CD22402 IC-vel helyettesítsem értelem szerint?
Aliék 10 dollárért adnak 5db-ot.
Előre is kösz!
Tropfehérke
Sziasztok!
Közben megkerült a kapcsolási rajz a fejlesztő leírásával. Beolvastam, a szöveget újra begépeltem, és PDF-ben feltöltöttem a tanyára is. Hátha valakinek jól jön még.
http://elektrotanya.com/?q=showresult&what=urbanelektronika&kategoria=&k...
üdv.
Tropfehérke
0
Szia!
Köszönjük a doksit.A keresett IC-d nem esetleg SGS-THOMSON ? Üdv jano
0
Szia!
Hiszek iparoséknak, signetics, de bármi lehet, ha egyetlen katalógus nem mutatja eddig. Nekem Texasból van pár kiló '92, '93 '94-esek, de abban sem lelek ilyen osztós időzítőt. Tesláék sem gyártották. Megrendeltem Aliexéktől a Philips SAA1101-et. Onnét két dollár kilenc centért elküldenek egyet. Aztán megvárom.
Ha már több, mint húsz évet pihent, egy-két hónapot várhat.
Találtam még itthon egy kínai videojátékot, meg van valahol CGA kártyám is. Ha minden kötél szakad, Kivezetékelem, és kísérletezem vele. A legfontosabb, hogy az új Hantek szkópot rutinból kezeljem végre. A tévéjavításhoz maradok az analógnál.
Amint látom, a Philips a Signetics-et is benyelte, mint a Thomson-t, vagy fordítva, azaz lehet a chip tartalma egy nagyobb integráltságú IC része. Lehet, hogy pont az SAA1101 -be került bele.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia !
zsugori fórumtárs nagyon jó szimattal rátalált a katalógus nyilvános típusra ami egyezik a CT430I-vel.
A hála Őt "üldözze". :)
De lássuk a medvét: https://console5.com/techwiki/images/d/dc/SC2621%2C_SC2622_Product_Brief...
Ebben a katalógusban ftp://bitsavers.informatik.uni-stuttgart.de/components/signetics/_dataBo... található ugyan ilyen terjedelemben a 5-3 helyen a kereső kijelzése szerint a 196/258 oldalon.
Ez a hír valószínűleg csak a teljesebb leírást ad az IC-ről de szerintem ennek a beszerzése sem egyszerű ma már.
Üdv. Laci
0
Szia!
Magánban már megköszöntem neki. Most olvasom a linkjét, meg a tabletem kép mentése feladatot kapott, és még nem tudom, a teljes streamet menti, vagy végtelen feladatot kapott.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia !
Csak feltöltöm ide is azt a két lapot.
Egyébként sok minden más is lesz még "ott"! ftp://bitsavers.informatik.uni-stuttgart.de/components/
Üdv. Laci
0
Szia!
Bingo!
https://www.ebay.co.uk/itm/5PCS-X-SC2621ASTRT-SOIC-14-SEMTECH/3324625807...
:-( Korai volt az öröm. PWM ic.
üdv.
Tropfehérke
0
Azért azt ne feledd el hogy a katalógus, amely tartalmazza, 1982-es. Az kapásból 35-36 éve már létező IC-t jelent.
És a lényeg: továbbra is SIGNETICS IC-t keress ha az eredetivel azonos után nézelődsz!
Laci
0
Szia!
Megfogadom.
Egyébként az alldatán USG keresésre csak az SAA1101 -et hozza. Úgy tűnik, ebben az IC-ben tűnt el a fejlesztés. Jól kombináltam, hogy ezt rendeltem.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia!
Régebben igen, ma már nem használom a közvetlen datasheet oldalakat. A Google keresőjébe írom be amit keresek és szélesebb merítésből nézelődhetek. Az orosz dolgokat pedig a https://yandex.ru/search/?text=&lr=10398 keresővel. Itt találsz virtuális cirill betüs "klaviaturát" /клавиатура/ a lap alján ami sokat segít a begépelésben.
Laci
0
Szia!
https://console5.com/techwiki/images/3/39/SC2621_Preliminary_Specificati...
Itt is egy kimásolt doksi róla.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia !
Egy újabb bizonyíték a CT sorozat létezésére a Signetics-nél. https://www.littlediode.com/components/CT430N.html
Magát a CT430I-t sok helyen lehet észlelni de közelebbi adat semmi.
Laci
0
Szia !
Ez az IC: https://hqelektronika.hu/termekek/saa1101p-univers-sync-generator-28p még tavaly a LOmex-nél volt.
A HQ-nál jelenleg még rendelhető. Az adatlapját csatoltam.
A problémám a történettel: hogy az eredeti kapcsolással érdemes e foglalkozni vagy egy "jobbat" csinálni. A stabilitásproblémádat az LC alaposzcillátor jelentheti. Bár annak idején én is csináltam 250kHz LC oszciról induló kapcsolást FF jelekhez, azzal nem volt problémám. /ez a panel meg van most is működő képesen/
Ha az eredeti CT430-at váltod ki, azzal is rendesen bele kell nyúlni a kapcsolásba. Egyébként ezen a CT430-on van valami gyári logo vagy a gyártóra utaló felirat?
Az analóg földi sugárzás megszünte óta különösen sok komplett, gyári generátort kínálnak eladásra elfogadható áron. Lehet hogy számodra esetleg ez is megoldás lehetne, már mint a vásárlás.
Laci
0
Szia!
Nincs különösebb feladata a generátornak, csak elővettem. Anno nem volt RGB monitorom sem, csak a FF jeleket láttam rajta tévén. Szkópon meg azt, hogy jönnek a színjelek is.
(Vettem magamnak digitális szkópot, és most gyakorolni volt jó ez a panel. No meg előkerült a ládafiából, és ami 20-30 éve nem ment, ma talán tiszta fejjel kiokoskodható.)
A CT430I fehér kerámiatokos IC, nincs rajta semmi gyártóra utaló jel. De az SDxx IC-n sincs. Jó lett volna, ha van valakinek egy működő panelja, hogy a kimenetein megjelenő impulzusok időzítését és szélességét megírja nekem. De sok reményt nem fűzök hozzá. Az Alldatasheet-en keresgéltem olcsó szinkrongenerátor IC-t, aztán majd eljátszom vele februárban, ha eredeti nem lesz.
A CT-ről meg csinálok mindjárt fotót.
(Valahol még akad egy 110V-os VT420-as video terminál alaplemezem, és annak hátha van szinkronjelgenerátora. Mintha az is 15kHz-es lenne.)
üdv.
Tropfehérke
0
Szia !
Már pedig az az S-betü a 7826 gyártási év/hét előtt az márkanév ill. logo rövidítve. Vadul keresem de nem találom melyik cég lesz pedig nékem is van valahol ilyen feliratozással v.milyen IC-m. Talán valakinek "beüt" és akkor már könnyebb keresni. Rengeteg papír alapú beszkennelt katalógus van a neten.
Laci
0
Hellotok!
Anno sztem ez az "S" a Signetcs-et jelentette-regvolt, nyoma sem igen van...
Kari
0
szia: segédlet.
https://elektrotanya.com/?q=hu/semilogos
Bálint
0
Üdv!
0
Szia !
Nem ilyen egyszerű a történet hiszen először én is balkézről előszedtem a logo gyűjteményt. Aztán itt: https://archive.org/search.php?query=signetics&page=2 szétnéztem, de a korabeli jelölési rendszerük sem tartalmaz CT... típusjelet. Persze lehetséges hogy ennek ellenére létezik. Meglehet hogy egyedi rendelésre kapta ezt a jelölést mert egyébként az az S gyakorlatilag 100%-ban Signetics-re vall. A gyártót diák korom óta ismerem!
Laci
0
szia: átnéztem a régi(1970-80) Signetics katalógusaimat, ipari is van köztük, azokban sincs
Bálint
0
Szia!
Köszönöm! Én is túrom a régi dokumentumokat, és a kínai cégnek is rákerestem a nevére, de csak telefonos elérhetőséget találtam. "Nekem meg este rossz az angolom." ... hogy klasszikust idézzek rosszul.
Még nem adtam fel.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia!
Én attól tartok, hogy ez valamelyik hazai cégnek a fejlesztése lehetett. Akkoriban nem volt egyszerű nyugati IC-ket beszerezni, az iparban is az orosz barna IC-ket "kellett" használni. A tokozásból ítélve kis példányszámú egyedi gyártás lehetett. A Google 0 találatot dob rá és a nagy alkatrész katalógusokban sincs nyoma. Ebből arra gondolok, hogy nem nyugati gyártmány.
Üdv.
0
Szia Iparos-köszi a kiemelest!
@Balint; dejsz pont azt irtam amit a tablazatbol is kileshetsz_csak emlekezetbül...
Jo közelgö hetveget!
Kari
0
Hello,
Engem minden szinkrongenerátor IC érdekel. Mi is csináltunk egyféle IC-t, magunknak, 40 éve.
Ha fekete-fehér, vagy RGB jelforrást kell csinálnod, akkor lehet LC az alaposzcillátor, pl. képmegjelenítők monitorok vizsgálódásához.
Ha bármilyen színes PAL-SECAM-NTSC jelet kell generálnod, vagy akár videomagnóhoz kell jel, akkor csak kvarcoszcillátor jöhet számításba.
Ez az IC 2012/09/15.-én még szerepelt ennek a cégnek az eladási listáján.
_
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is, mindkét irányba?
0
Szia!
Ez volt a kiindulásom alapja. Az eredeti leírásban még olvastam - rég volt - hogy érdemes kvarcoszcillátorra váltani. A beállítást akkor is a 15625Hz-re, azaz sorszinkronjelre tett frekvenciamérővel állítottam be.
Aztán - még mindig a '80-as évek - hoztak az Szovjetúnióból egy TT-01 -es SECAM generátort, és vettem Enterprise 128 'ámítógépet. A mászkáló frekis játszópanel fiókba került. Később a 90-es években vettem meg a HT TR-0836/T048 as generátort. A két műszer azóta is tökéletes. Csak bosszantja a csőröm, hogy ez rossz.
A terv folytatása DDS generátorral kivallatni a pontos időalapot, csak addigra meghalt a CT430I
Karácsony előtt már nem, de ha lement a tumultus, megrendelem a kínai IC-ket, s ha kell, az öt darabos csomagból az egyiket elküldöm Neked.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia!
Én is túrtam még egy Tatung termiálroncsot.Abban sincs :-(
Az IC talpán van egy -S4VC felirat is. Ezt most fedeztem fel,
üdv.
Tropfehérke
0
szia: hívd fel az Urbánékat, hátha...
Bálint
0
Szia!
Tudtommal Urbán István már nem él. A bolt meg rég levette az utolsó generátor KIT-et is. Ha nem lesz más megoldás, egy telefont megér.
üdv.
Tropfehérke
0
szia:
Cím: Budapest, Dózsa György út 16, 1071
Nyitva tartás: Mára bezárt
Telefonszám: (1) 322 8892
Bálint
0
Szia !
Inkább ez lesz a jó: http://bolthely.hu/urbanelektronika/
Laci
0
szia: ennyit ér a honlapjuk
Bálint
0
Szia!
Köszönöm!
üdv.
Tropfehérke
0