Sziasztok!
Hozzám került ez a készülék, mondván nagypapa születésnapján használtuk utoljára 28-éve, de utána már "nem csinált semmit", jó lenne, ha ismét használható lenne.
Gondoltam na ez szép feladat lesz, de nosza.
Levettem a tetejét és jött az első meglepetés: kicsi borítékban mellékelve a kapcsolási rajz. (na igen, ez nem egy lcd tévé)
Pici méricskélés után befújtam a hálózati kapcsolót, mert nem kapcsolt az egyik ág, kicseréltem a bekapcsolást jelző izzót és máris olyan mint újkorában. Még a potik sem recsegnek.
2021, February 12 - 18:46
#1
*
Szia!
Volt azért ezekben is aminek Thomson belű volt több százezer forintért.....
0
Szerintem nem feltétlenül a kapitalizmus átkát, vagy pénzhajhászást kell kiáltani, csak mert manapság nem adnak mindenhez kapcsolási rajzot. Más világ van már, ma, ha kikerül valamiről egy rajz a a kínaiak 2 hét múlva már másolják és nagytételben gyártják. A gyártók nem azért fizetik a mérnökeiket, hogy bárki pénzt keressen a munkájukból és szerintem ez érthető. Annó nem volt valószínű, hogy bármit is lenyúlnak egy készülék terveiből a gyártó kárára, ma ez papírforma.
1
Ez mind igaz, de sajnos az nagyobb baj, hogy nem lehet a márkavédelmet, és egyéb jogokat érvényesíteni, mert a kis rizsevőt nem érdekli, és szankcionálni sem lehet. Ehhez világszerte be kéne tiltani a koppintott cuccok forgalmazását, úgy ahogy a koppintott CD-ket , és videókat is bezúzták.Én is felháborítónak tartom azt, hogy éhbérért koppintott cuccokat gyártanak olcsón, és lenyomják velük a neves gyártókat. A kereskedelem meg örül neki, mert ezen van a nagy haszon. A másik oldalról meg azt nem értem, hogy ennek ellenére némely gyártó (vagy talán kereskedő?) horror árat kér dolgokért, aminek köze nincs az kapott értékhez, ezzel is terelve a népet a bóvli felé.
1
Üdv!
A kapcsrajzok mellékelése nem gyártóspecifikus volt, hanem inkább a korra jellemző. A Philips, Grundig, Telefunken stb. is mellékelte a rajzot a TV-khez, sokszor úgy, hogy a TV belsejében volt egy erre kialakított tartóban/tasakban. A magyar, (Videoton, Orion) vagy pl. az orosz cuccokhoz (pl. Junoszty, Elektronika) szintén mellékelve volt, a használatival és egyéb doksikkal együtt. Ez nem a B&O érdeme. Más kor volt. Ennyi. Még annyit teszek hozzá, hogy igencsak jó minőségű rajzok voltak. Van néhány ilyen rajzom a korszakból....
1
Sziasztok!
Valamikor a 90-es években vásároltam egy autós rádió-magnót. Típusát, gyártmányát már nem tudom, de arra emlékezem, hogy a számos nyelven hozzáadott használati utasítások között, az orosz nyelvűben szerepelt a kapcsolási rajz. Az összes többiben nem volt. valószínűleg a forgalomba hozatal feltétele lehetett az oroszoknál a rajz megléte.
0
Üdv.
A gengszterváltás után az egyik haverom /el.mérnök/, behozott egy teherautó TV-t svábiából. Egy hónapig szórakoztunk velük. Csak azért írom, mert szinte mindegyikben benne volt a kapcs. rajz. Azok még az ánti világban készültek, ahol egy terméknek, egy mesternek, egy munkának volt becsülete. A rajzok nagy része még megvan, szívesen átadnám valakinek, hogy jó helyen legyen.
2
Szia!
Azoknak a kapcsolási rajzoknak a TV-kben volt a legjobb helye. Egy időben utaztam a B&O termékekre, sokat javítottam is, érdekes módon csak a sokadik példánynál akadt egy kapcsolási rajz az én kezembe is, a többiből ugyanis már előtte kivette valaki, és olyankor nem gondoltam kedveseket azokról, akik kivették a rajzot a készülékből...
1
Megnyugtatlak, hogy csak a selejtekből vettem ki a rajzokat. Egyébként én javítottam őket utána is, mert ismerősökhöz kerültek. Egy típusból volt több darab, úgyhogy jutott is maradt is.
0
Sziasztok!
Tavaly nyáron volt nálam egy Bang & Olufsen Beomaster 1400 készülék javításra.
Sok ötletes, érdekes és más típusban nem alkalmazott műszaki megoldást láttam.
A hibák javítása és az egyes vételi sávok behangolása után kiválóan működik.
Üdv.: Kumi
0
Én úgy tudom, a Bang & Olufsen a bankigazgatók és egyéb jómódúak márkája volt. Egyfajta státusz szimbólum. Diák koromban sokszor rácsodálkoztam a bizományiban a különleges formatervükre, vékonyságukra.El sem tudtam képzelni, hol van bennük a transzformátor ( '70-es évek vége).
1
"Amit lehet , azt megjavítjuk ! "
1
Szia Zoltan 35!
Hajdanán, nem néhány év használatára gyártottak készülékeket. Ami a kapcsolót illeti ( bár üzemképtelenséget eredményez) , sok év után -nem kapcsolták be- jelentkezhet ez a hiba. Az égőt illetően csak annyit , jó ha világít.
Ami a kapcsolási rajzot illeti, az a gyártó céget minősíti!!!
Üdv. welding alt
0
Szia!
Talán a gyártót is minősíti, de a kort is. Régen minden hazai tévéhez, rádióhoz mellékeltek kapcsolási rajzot. Nem is értettem a Magyari-könyvek értelmét. Mi van, elhagyta a tévé tulajdonosa a kapcsolási rajzot? Aztán jött a spórolás, először azt a pár gramm papírt hagyták el, aztán a minőségi alkatrészeket.
A B&O nagy név volt, híres az egyedi formatervezéséről és a felhasználóbarát kezelhetőségéről, de amellett a belső is minőségi volt.
Üdv, lcsaszar
1
Szia!
Szép téma. A mostani panelcserélgetős szakemberek talán nevetnek mindazokon akik hozzászólnak e témához. Valóban, az Electronica ,Electromures, Tehnoton ( Bukarest-Marosvásárhely,Jászvásár/Iasi) mellékelt kapcsolási rajzot minden készülékhez. Kérdés az, jó volt-e az, hogy bárki minimális tudással a rajz birtokában belematasson a készülékbe? Szerintem igen! Igy tanultunk sokan. Ami a Magyari, Csabai stb. könyveket illeti, itt Erdélyben az ismerősök közt kézről-kézre járt! A mai világ másról szól, vegyél újat, dobd el a régit és közben VÉDD A KÖRNYEZETET!!!!
Üdv, welding alt
3
üdv: az osztálytársam Dániában tanult tovább.
Elvitték őket oda gyárlátogatásra, kapott egy 20 perces videót a gyártásról
Amikor beérkezett az alkatrész, rögtön a MEO-ba került,, darabonként átvizsgálták, úgy került a raktárba.
A dolgozókat egy éves gyakorlat és vizsga után tették a gyártó részlegre
A szerelt egységek MEO után kerültek összeszerelésre.
Bálint
0
Szia.
Régen javitotam egypar TV is szep munka volt,még a taviranyitojuk is ontvény volt
Üdv Gyuri
1