Sziasztok,
van itt egy 100Hz samsung. A cső sajnos öngyilkos lett, lefűrészelte saját nyakát, gondolom a függőleges eltérítés miatt.
A törött cső:A68QCP693X800. Ami van nekem elfekvőben: A68EKA021X01. Kérdés: betehető helyette szerintetek? Az esetleges geometriai korrekció és a csőfűtés módosítása nem probléma.
Köszi:
Tamás
Szevasztok,
két teljesen egyforma plasma adott sajnos ugyanazzal a hibával. hang stimmel de egy pillantra sem jön meg a fény. kezdve a táptól, minden feszűltség tökéletesen stimmel. az amire jutottam a mérésekkel, az az, hogy az Y és a Z-sus modulok nem zárlatosak és a rajtuk mérendő egyenfeszűltségek is stimmelnek. a buffer-ok sem zárlatossak. visszafelé keresvén a hibát a Z-sus tól és az Y-tól azt tapasztaltam, hogy semmi impulzus sem jelenik meg a szkópon. ezzel a MAIN modulig jutottam amelyen a következőket írja:
MODEL:50HD W2A PLUS LOGIC MAIN MODUL
PCB NO:LJ41-05188A
A modulon a feszűltségek hibátlanok, 3V3, 2V5 és az SC4521 feszűltséleszabályzó is 1.16V ad a fojtótekercsen át és amely a C2102-őn jelenik meg. az X2000 blokk oszcilátoron a jel szabályos és ez az egyetlen váltakozó jel ami megjelenik a szkópon. azt is megjegyzem, hogy Ohmikussan mérve a földhöz képest a C2102-őn 7 Ohm mérhető. szóval sem a Z sem az Y felé sem jelenik meg bármilyen impulzus ami miatt nyilván nincs kép. az LVDS csatlakozón látható impulzusok vannak. a main modulon a 3 LED közűl csak a LED2000 világít folyamatosan a másik kettő csak a bekapcs pillanatában villan meg. ugyanúgy sem a flash sem a RAM felé nem mérhető bármiféle komunikáció
az volna a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a szerkezettel. az, hogy a C2102 elkón az 1.16V stimmel? meg az, hogy a V-TOGG tesztponton sem egyen fesz sem bármilyen impulzus nem mérhető. az is fennál, hogy nem jó közelítek a problémához.
előre is köszönöm a segítséget
jó munkát mindenkinek
bármilyen segítséget
Bekapcsolás után a képernyőn képtartalom függvényében sötétebb árnyalatú sávok jelennek meg,mely az idő múlásával ritkul.Gondolom valamilyen brumm,szűretlenség az okozója.A tv környezetéből kikapcsoltam minden zavarforrást(pl.antennaerősítőt is).Ehhez kérnék segítséget a Szakiktól.Előre is köszönöm! fregi
Sziasztok,
Fent nevezett táp javításában kénék segítséget.
Stand By megvan.
Inítom a PWR on ra 5V al. PFC 385V ra felmegy.
Tehát PFC ok.
Ezen kívül semmilyen feszültség nncs. sem 24V sem 15V ,5V stb....
F9222L-et cseréltem próbára F9223Lre. semmi változás.
Ez a táp Ic a tápot megkapja, PFC-ról eljut a fesz a 13 as lábra,
TH 801-es trafó primer oldalán feszek megvannak. Secunder oldalin semmi.
Mi lehet a gond?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Megoldva: CM802 hibás
Üdv.:
Gyula
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.